Заголовок тимчасово відсутній
Так, потрібно.
Податківці https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/847129.html звертають увагу на пп. 169.4.1 ПКУ яким передбачено, що якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування. Тобто за думкою податківців Відпускні та лікарняні потрібно поділити по періодах. Із сум, що приходяться на листопад- утримується ставка 1,5%, із сум, що приходиться на грудень- утримуєте ВЗ за ставкою 5%. Тобто факт нарахування немає значення. Має значення ЗА який період нараховані відпускні та лікарняні. При цьому якщо платнику податку були нараховані (виплачені, надані) такі доходи у листопаді 2024 року за період перебування у відпустці як у листопаді, так і в грудні, то роботодавець має провести перерахунок утриманих (перерахованих) сум військового збору в порядку, визначеному пунктом 169.4 статті 164 розділу IV Кодексу. П. 169.4 передбачено обовязковий та добровільний перерахунок подаку. Зокрема роботодавець має право провести добровільний перерахунок податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.4.3 ПКУ). Тобто в грудні 2024 роботодавець має провести перерахунок ВЗ уразі якщо в листопаді до відпускних грудня була застосована ставка 1,5% замість 5%. Якщо внаслiдок здiйсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, зокрема ВЗ, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (пiсля його оподаткування) за вiдповiдний мiсяць, а в разi недостатностi суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходiв наступних мiсяцiв, до повного погашення суми такої недоплати.
Перерахунок ВЗ проводимо у грудні 2024 року. Суму військового збору, що підлягає утриманню
із зарплати за грудень 2024 року, збільшуємо на суму недоплати (3,5%). Тобто фактична сума ВЗ, що буде утримана в грудні дорівнює буде відображена в графах 5 та 5а.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Процедура прийому коштів садочком через програму єЯсла безготівково
ТОВ на загальній системі надає послуги дошкільної освіти і приймає кошти тільки безготівково, по реквізитам на банківській рахунок. Що потрібно зробити садочку щоб приймати кошти по програмі єЯсла…
Страховий стаж демобілізованого працівника для оплати листка непрацездатності
Податки та документи при продажу нерухомості юридичною особою
Проблеми з трудовими відносинами: працівник не звільнений з попереднього місця
Призначення нового директора: дата наказу та підписант
Ризики для роботодавця через звільнення без відпрацьованих днів
Правильність запису в трудову книжку помічника адвоката обговорюється
Ризики оренди офісу в житловому фонді для ТОВ
Правильний розподіл річної премії для працівника після відпустки
Працівник 01.09.25 року вийшла з відпустки по догляду.
У лютому 26р нараховано річну премія 25рік -10 000 грн.
У червні йде відпустку.
Чи правильний розподіл премії
1) 10 000/ (22 вересень +23 жовтень +20 листопад +18 грудень (була…
Правильність розподілу річної премії між відпустками працівника
Працівник 01.09.25 року вийшла з відпустки по догляду.
У лютому 26р нараховано річну премія 25рік -10 000
У червні йде відпустку.
Чи правильний розподіл премії 1)10 000/ (22+23+20+23)=113,64…
Правильне оформлення податкової накладної для комплекту товарів
Звільнення працівника та переведення на інше підприємство: нюанси
Чи потрібно подавати повідомлення про…
Наказ про святкові дні або норма робочого часу
Визначення доходу та амортизації при передачі МНМА підприємством
Облік податку на прибуток при продажу частки компанії
ТОВ ЗС+ПДВ є частковим засновником в іншій компанії-її частка 20%. Заради продається ця частка, Пдв не обкладається як бути з податком на прибуток. Як вірно це відобразити в обліку? Дякую…

