Заголовок тимчасово відсутній
Загалом, Ви могли і можете амортизувати основні засоби (навіть попри те, що вони простоювали).
У п. 23 НП(С)БО 7 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00#o116 сказано: амортизацію обчислюють протягом строку корисного використання основних засобів, визначеного підприємством (у розпорядчому акті), при визнанні такого об'єкта активом (під час зарахування його на баланс), і призупиняють на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.
Своєю чергою, у абз. 4 п. 29 НП(С)БО 7 визначено, що амортизацію припиняють нараховувати, починаючи з місяця, наступного за місяцем вибуття об'єкта основних засобів, переведення його на реконструкцію, модернізацію, добудову, дообладнання, консервацію.
Таким чином, основні засоби, які певний період не працюють (простоюють) в бухобліку все одно можна амортизувати. Адже такі об'єкти технічно й комерційно старіють, а також морально та фізично зношуються (див. пар. 56 МСБО 16).
Однак тут варто пам'ятати про такий нюанс: якщо підприємство застосовує до таких об'єктів основних засобів (тобто тих, які простоюють) виробничий метод нарахування амортизації, то амортизаційні відрахування в такому разі дорівнюватимуть нулю. Це пов'язано з тим, що за цим методом розмір нарахованого зносу прямо залежить від обсягу виробленої продукції з використанням цього основного засобу упродовж місяця. Тому якщо продукцію не виробляли, то й амортизація за об'єктом основних засобі при застосуванні такого методу буде нульовою.
До речі, у категорії 102.05 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40418 податківці вказували: якщо основні засоби, які призначені для використання у господарській діяльності і нарахування амортизації на такі активи відповідно до правил бухгалтерського обліку протягом періоду тимчасового простою не припиняється, то такі основні засоби підлягають амортизації у податковому обліку.
Отже, як бачите, Ви цілком могли і можете й надалі продовужувати амортизувати основні засоби (звичайно, якщо Ви їх не виводили із експлуатації та не переводили на консервацію) і відповідно відносити нараховану по ній амортизацію до складу витрат.
Як варіант, аби уникнути накопичення витрат Ви можете законсервувати такі об'єкти (тим більше, що діяльність, в якій вони можуть бути задіяні Ви не ведете і хтозна чи будете вести) і тоді з місяця наступного, коли Ви це зробите, амортизацію доведеться припинити нараховувати. Відновити останню можна буде з місяця, наступного за розконсервацією відповідних основних засобів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Ведення трудових книжок: обов'язок чи право працівників підприємства
Вирахування ЄСВ при прогулі: як правильно здійснити розрахунок
Нарахування ЄСВ для сумісника з інвалідністю при звільненні
Як правильно скласти ПН на реалізацію автомобіля Хонда
Рахунок № 1 Хонда - 1шт за 1 200 000,00 з ПДВ Тойота - 1 шт 1 800 000,00 з ПДВ Разом 3 000 000,00 з ПДВ (все в одному рахунку)
18.05.2025 Отримаємо попередню оплату 2 000 000,00 - один платіж!!!!! складаємо податкова накладна №1
Хонда…


