Заголовок тимчасово відсутній
Так як це дні невикористаної відпустки, які набуті до 31.12.2023 року, а в 2023 році немає нарахувань, то розрахунок проводимо за формулою:
посадовий оклад на дату звільнення (але не менше МЗП)*коефіцієнт зайнятості*12/365
Відповідно до абзаців четвертого-п’ятого пункту 4 Порядку №100 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF#n42 якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.
Якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної заробітної плати, середня заробітна плата розраховується з установленого розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку. У разі укладення трудового договору на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводиться з розміру мінімальної заробітної плати, обчисленого пропорційно до умов укладеного трудового договору.
Відповідно до п.2 Порядку №100 обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році.
Про це ми говорили на вебінарі https://7eminar.ua/events/3768/8236
Ви також можете прочитати Роз'яснення Мінекономіки від 01.02.2024 р. щодо порядку обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31.12.2023 та після 31.12.2023 https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=ae96611c-41f1-4410-b6a1-f01c82f975d3&title=RoziasnenniaSchodoPoriadkuObchislenniaSerednoiZarobitnoiPlatiDliaViplatiKompensatsiiPaNevikoristaniVidpustki-NaYakiPratsivnikNabuvPravoDo31-12-2023-TaPislia31-12-2023
Раді допомогти, звертайтесь ще!
ПДВ для кафе: як оформити податкову накладну правильно
Є відповідь АІ
Штрафи за несвоєчасну сплату ПДВ: що потрібно знати
Є відповідь АІ
Процедура переходу з 3% на 5% без ПДВ для ТОВ
Питання добровільної реєстрації платника ПДВ після переліміту доходу
Якщо компанія подає заяву про добровільну реєстрацію платником пдв з 1 вересня, а 15 серпня відбувається переліміт доходу в 1 млн грн.
Чи не буде це помилкою? Чи потрібно переподати заяву обов'язкову реєстрацію платником ПДВ?
Чи можемо ми заяву на…
Зміни в ЄСВ при реорганізації: звітність та професійні нюанси
Є відповідь АІ
Вибір зарплати для заброньованих: 22 тисячі чи 26 тисяч
Є відповідь АІ
Можливість суміщення роботи для водія без навантаження автомобіля
Чи дозволено об'єднувати інвойси експедитора та перевізника
Використання факсиміле: коли та в яких випадках це допустимо
Оформлення трудових відносин для лікаря-стоматолога з суміщенням професій
Розрахунок лікарняних виплат для працівника на неповному робочому дні
Працівник прийнятий 01.07.2026 на неповний робочий день. Оклад 22000*0,5=11000 грн. за повний відпрацьований місяць. З 14.07.2026 по 19.07.2026 був на лікарняному. Прошу допомогти з розрахунком лікарняних виплат. Загальний страховий стаж - більше 8 років, за останні…
Подання звітності ФОП: місячна чи квартальна форма
Є відповідь АІ
Дії бухгалтерії при мобілізації єдиного працівника та директора підприємства
Ситуація з оплатою через LIQPAY та податковими наслідками чека
Є відповідь АІ
Облік коштів від інтернет-продажів: кінцевий споживач чи платник
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в податковому розрахунку ЄСВ та ПДФО
Продаж верстатів ФОП ТОВ: податки та питання ПДВ
Є відповідь АІ
Коригування звітності: як правильно внести зміни до 4ДФ
Консультація щодо поновлення дозволу на спеціальне водокористування необхідна
ТзОВ на загальній системі оподаткування (м. Львів) мало дозвіл на спеціальне водокористування, строк дії якого закінчився 30.05.2023.
Раніше діяв наказ КМУ № 314 від 18 березня, відповідно до якої…


