Заголовок тимчасово відсутній
ФОП може здійснювали підприємницьку діяльність в м.Київ, це не заборонено законодавством. Тільки внесіть адресу здійснення господарської діяльності до Реєстру платників єдиного податку.
ФОП податки і за себе, і за найманих працівників сплачує за місцем своєї реєстрації - м. Львів.
ФОП повинен керуватись нормою пп. "а" пп. 168.4.5 ст. 168 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3877 , відповідно до якої у випадку, коли ФОП виступає податковим агентом, то податки сплачуються за місцем реєстрації в контролюючих органах. Так як ФОП при виплаті заробітної плати найманим працівникам є по відношенню до них податковим агентом, то податки із заробітної плати найманих працівників -військовий збір, ПДФО та ЄСВ ФОП перераховує за місцем своєї реєстрації. Це підтверджують податківці у своєму Листі від 22.05.2023 р.: ФОП, який використовує працю найманих осіб, сплачує та подає звітність по єдиному внеску за своїм місцем реєстрації, незалежно від територіального розташування робочих місць найманих працівників https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/678479.html Отже, об'єднану звітність ФОП подає у свою податкову.
Також ДПС роз'яснює, що у випадках, коли у підприємця на іншій територіальній одиниці, ніж його податкова адреса, є наймані робітники, підприємець виступає податковим агентом і сплачує ПДФО і військовий збір, які утримуються із зарплати найманих працівників, а також єдиний соціальний внесок до відповідного місцевого бюджету за основним місцем своєї реєстрації https://dn.tax.gov.ua/media-ark/local-news/print-402264.html
Про це ми докладно розповідали у відео https://7eminar.ua/events/2149/2986 Корисний вебінар https://7eminar.ua/events/3471/7307
Щодо сплати єдиного податку та ЄСВ "за себе". ФОП сплачує ЄСВ та єдиний податок за основним місцем обліку, незалежно від того, на території якого регіону він здійснюють свою діяльність.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 "Про ЄСВ" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n129 платники єдиного внеску сплачують ЄСВ до податкового органу за основним місцем обліку. Тобто ФОП сплачує ЄСВ "за себе" у м.Львів.
Відповідно до п. 65.1 ст. 65 ПКУ взяття на облік ФОП у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою. Податковою адресою платника податку – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).Сплата єдиного податку платниками першої – третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси, тобто це м. Львів (п. 295.4 ст. 295 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7145 ).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Обмеження бронювання працівників, що працюють за сумісництвом
Закриття витрат на 231 рахунку: можливості та наслідки для звітності
Виправлення помилки оприбуткування товару для розрахунку податку на прибуток
Оплата працівникові за дні між звільненням та обліком ТЦК
Валютні операції: ПДВ, податок на репатріацію та обмеження
Бронювання працівників-сумісників: умови переходу на основне місце роботи
Витрати на кондиціонери: облік, рахунки та монтажний акт
Коли нараховувати індексацію зарплати: травень чи червень
Підтвердження комунальних витрат ФОП: документи та облік доходів
Розрахунок днів відпустки для співробітника з інвалідністю 3 групи
Чи потрібно вносити дані про трудову книжку в журнал
Планування військового обліку та підвищення зарплати до 2026 року
Чи можливе призначення уповноважених осіб без попереднього наказу
Облік купівлі продукції через посередника: необхідні бухгалтерські проводки
Зміна підписанта міжнародного контракту: вплив на валютні операції
Чи можна ввести автомобіль в експлуатацію з прискореною амортизацією
ПДВ для ФОП: експорт, імпорт та обов'язок реєстрації платником
скажіть які є наслідки щодо пдв? чи є обовʼязок у фопа ставати на облік платником пдв? при експорті чи сплачується пдв? при імпорті ніби так - на митниці, чи потрібні додаткові документи чи декларації…

