Заголовок тимчасово відсутній
Питання: Як звільнити працівників, які не виходять на зв'язок. По К-ту цих працівників висять копійки, як їх закрити. І що робити з Пенсійним звітом? Подавати уточнюючу, чи що?
Працівникам, з якими не було зв’язку з початку повномасштабного вторгнення, не можна було надати відпустку без збереження без їх заяв. Таких працівників треба було табелювати "НЗ" - нез’ясовані неявки на роботу.
Підставою для звільнення в такому випадку може бути відсутність зв'язку з працівником понад чотири місяці поспіль згідно з п. 8-3 ч. 1 ст. 36 КЗпП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n204).
Для застосування цієї підстави звільнення потрібне дотримання двох ОДНОЧАСНИХ умов:
- відсутність працівника на роботі понад 4 місяці підряд;
- відсутність інформації про причини такої відсутності понад 4 місяці підряд.
Підтверджується відсутність зв’язку шляхом документування спроб такий зв'язок встановити:
- телефонні дзвінки на особистий номер працівника – акт про безрезультатну спробу встановлення телефонного зв’язку, який підписується трьома особами;
- пошта – копія листа про вимогу сповістити про причини відсутності та вийти на роботу, яке було надіслано з повідомленням про отримання і таке повідомлення повернулось з відміткою про неотримання або лист було отримано, але відповідь від працівника відсутня;
- месенджери (вайбер, телеграм, смс тощо) – скріншоти про направлення відповідних повідомлень, які залишились без відповіді.
Краще зібрати усі перелічені вище документи, адже вони будуть необхідні для доведення правомірності звільнення, якщо працівник буде доводити неправомірність.
Відлік 4 місяців потрібно проводити від першого «НЗ» у табелі, але не раніше ніж з 19.07.2022 р. Дата спроб встановити зв'язок не має значення.
У день звільнення працівнику необхідно нарахувати і виплатити компенсацію відпустки, якщо станом на останній відпрацьований день у нього було право на невикористані відпустки.
Оскільки у Д1 податкового розрахунку по цим працівникам Ви ставили дні відпустки без збереження, правильно буде їх прибрати шляхом подання уточнюючих.
Якщо Ви мали на увазі залишок по Кт 66 рахунку, це означає, що підприємство не повністю виплатило заробітну плату. Якнайшвидше треба виплатити борг, бо навіть ці копійки є підставою накладення штрафної санкції за невчасну виплату зарплати.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Загроза недійсності чеків для ФОП через неправильну ставку ПДВ
ФОП 2 група, не платник ПДВ
у фіскальних чеках ставив заміть "без ПДВ" - "ставка 0"
яка загроза для ФОП? визнають чеки недійсними? і штраф 100%…
Неправильне зарахування коштів: штрафи та можливість виправлення ситуації
Облік ПДВ та доплат за безкоштовне харчування працівників
Як правильно розрахувати лікарняний для працівника зі сумісництвом
Податкові наслідки переведення фінансової допомоги у безповоротну
ПДВ при оплаті аккаунту IOS для IT-компанії: що робити
Використання двох ПРРО для інтернет-торгівлі та послуг бровіста
Чи потрібно проводити чек при оплаті через розрахунковий рахунок
Доплата ЄСВ для працівника-сумісника на 0,5 ставки: нюанси
Чи звільняється мобілізований ФОП від сплати ЄСВ за себе
Врахування військовозобов'язаних з бронюванням для подачі звітності
Чи може ФОП на загальній системі не сплачувати ЄСВ
Помилка в кодах товару: як оскаржити рішення податкової
розмитнили товар "Світильники не електричні, в якостіджерела світла використовуютьсяпарафінові свічки (лампадки ) LAMPION" по коду 9405 50 00 00
виписали накладну
свічка…
Виведення коштів з фермерського господарства: можливі шляхи та нюанси
Терміни здачі готівки в касу та розрахунок ліміту каси
Виправлення дати звільнення в лікарняному: нюанси та рекомендації
Оплата листків непрацездатності при травмах на робочому місці
ПДВ при поверненні та списанні товарів: облік собівартості
Віддалене звільнення: обмін документами та повернення трудової книжки
Можливий обмін документами підписаний КЕП з нашої сторони і зі сторони працівника?
Як повернути їй трудову…

