Заголовок тимчасово відсутній
Якщо продовжуєте використовувати замортизований об’єкт, можна продовжити його строк служби (п. 25 НП(С)БО 7 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00#Text ). Продовження строку служби треба підкріпити наказом (п. 23 НП(С)БО 7, лист Мінфіну від 08.08.2012 р. № 31-08410-07-10/19584).
І хоча до витрат на ремонти та експлуатацію ОЗ питань виникати не повинно, спокійніше все ж продовжити срок використання ОЗ для уникнення будь-яких причіпок ДПС.
Продовження строку корисного використання для цілей бухобліку вважають зміною облікової оцінки.
Тому воно не вплине на минулі періоди і перераховувати раніше нараховану амортизацію ОЗ не треба (п. 25 НП(С)БО 7). Причому говорити про будь-яку помилку (мовляв, спочатку строк визначений неправильно) тут не можна. Адже за визначенням строк корисного використання — це очікуваний період часу використання ОЗ, тобто прогнозний показник (п. 4 НП(С)БО 7). І якщо з часом обставини змінюються й очікується, що об’єкт і далі зможе приносити економічні вигоди, то строк його використання переглядають, про що якраз і говорить п. 25 НП(С)БО 7.
У такому разі на рахунках 10 і 13 і далі числитимуться первісна вартість і знос об’єкта в рівній сумі. І оскільки об’єкт вже замортизовано, то нараховувати бухоблікову амортизацію протягом продовженого строку служби не доведеться (якщо, звичайно, потім не буде поліпшень). А якщо об’єкт замортизовано на додаток і в податковому обліку (з урахуванням мінімальних строків з п.п. 138.3.3 ПКУ), то і податкової амортизації не буде.
Інша справа, якщо об’єкт обнулився тільки у бухобліку, а ось у податковому ще не замортизований. Тоді якщо продовжений бухобліковий строк використання виявиться довшим за ще діючий мінімальний податковий строк, то податкову амортизацію далі розраховують з урахуванням нового продовженого бухоблікового строку (листи ДПСУ від 21.12.2019 р. № 2110/6/99-00-07-02-02-15/ІПК і від 16.10.2019 р. № 786/6/99-00-07-02-02-15/ІПК).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплата складських послуг ФОП: звітність та ризики для платника
Об’єднана звітність: обнулення неправильних показників та введення правильних даних
Продовження терміну для оцифрування трудових книжок: що далі
Оформлення поїздок агронома та працівників у відрядження
Зарплата зовнішнього сумісника: чи потрібно індексувати без довідки
Компенсація витрат на пальне: оподаткування та документальне оформлення
Правомірність виплати компенсації за невикористану відпустку при мобілізації
Документи для контролю: надавати всі чи достатньо пояснення
Правильний код класифікації для ПДФО при сплаті зарплати
Актуальний термін позовної давності: що потрібно знати сьогодні
Оформлення протоколу для зовнішнього сумісника з лікарняним оплачуваним місцем
Чи потрібно проводити компенсацію за відпустку через резерв
Чи можуть нові працівники взяти відпустку через 10 місяців
Оформлення господарської операції монтажу з матеріалами замовника
ТзОВ інтернет-провайдер надаємо послуги інтернету , та монтаж відеокамер(системи відеоспорстережень)для забудовників .Основний КВЕД наш 61.10.
КВЕД43.21 в нас є ,як допоміжний.
Покупець (замовник) хоче щоб ми провели монтаж відкеокамер та…

