Заголовок тимчасово відсутній
Комунальному підприємству буде надано субвенцію з місцевого бюджету для будівництва водозабірної свердловини. Кошти будуть зараховані на казначейський рахунок по КЕКВ 3210. Чи будуть дані кошти об'єктом оподаткування ПДВ? Якщо ні, то коли під час будівництва від постачальників будуть отримуватися податкові, чи маємо ми право включати їх в податковий кредит?, чи включати у вартість свердловини всі суми(разом з ПДВ)?
Вся сума коштів, що надійшли, буде одразу доходом підприємства, і у витрати будуть протрапляти суми амортизації тільки після введення свердловини в експлуатацію?
Дякую.
Ні, отримані кошти не є об’єктом оподаткування ПДВ, так як ці кошти отримані не за постачання товарів чи послуг. При придбанні за рахунок цих коштів товарів чи послуг, ви можете відобразити право на податковий кредит на загальних підставах, тобто на підставі ПН, зареєстрованоїв ЄРПН. Відповідне роз’яснення надане ДПС у категорії 101.13 ЗІР https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=32032. При цьому нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні засоби почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Сума коштів, що надійшла у вигляді субвенцї відразу доходмо не визначається. Відповідно до п. 18 ПСБО 15 "Дохід" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99#Text Цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.
ТОбто, при отриманні цих коштів вони вкючаються до складу доходів майбутніх періодів: Дт 311, Кт 48; Дт 48 Кт 69. Після введення свердлвини в експлуатацію вони списуються з рахунку 69 на доходи звітного періоду пропорційно до суми нарахованої амортизації (Дт 69 – Кт 745).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Проблеми з поданням 4 ДФ: потреба у новій формі звітування
Є відповідь АІ
Включення працівника з інвалідністю до СКШП: нюанси розрахунку
Відпустка без оплату та лікарняний при сумісництві: нюанси
Розрахунок лікарняних з урахуванням відпусток та простоїв у 2026 році
Як правильно нарахувати зарплату за липень 2026 року
ФОП 3 групи: чи потрібно виписувати чек фізособам за послуги
Норми природного убутку рослин та ПДВ при списанні бракованих товарів
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в ПДВ: наслідки та рекомендації для податкової накладної
Виписали податкову накладну на продаж техніки нерезиденту з кодом ставки 902 ( стовбчик 8) замість 901.
Підкажіть, будь ласка, які можуть виникнути податкові наслідки. І яким чином виправити дану помилку…
Донарахування відпускних: відображення в Додатку 1 та 4
Як повернути кошти покупцеві за подвійний платіж ФОП
Вопрос:
Покупатель оплатил за товар на счёт ФОПа в Приватбанке два раза.
24.07.06 и 25.07.26. Одну оплату просит покупатель вернуть.
Обе оплаты зашли на расчётный счёт ФОПа с транзитного счёта
Приватбанка (одного и того же).
По…
Є відповідь АІ
Як закрити ФОП: борги, суди чи відразу припинення діяльності
Необхідні КВЕДи для ФОП онлайн-школи на 3-й групі
Які КВЕДи необхідно додати ФОП для здійснення…
Чи можливе включення "інструктора по стрільбі" в штатний розпис
Уточнення майнової декларації для ФОП: корекція даних доходу
Донарахування ПДВ при експорті товарів за акційними цінами
Що робити з лікарняним листом мобілізованого працівника
Чи потрібно повідомляти ТЦК про зняття автомобіля з обліку
Оформлення наказів для керівника ТзОВ з частковою зайнятістю
Коли подавати 1-ОПП: дата створення чи прийняття керівника
Є відповідь АІ
Повернення авансу за послуги: реєстрація податкової накладної необхідна
Податкова накладна ще не реєструвалась на першу подію оплати. Чи можна не реєструвати…


