Заголовок тимчасово відсутній
Серпень 2023 р. не заповнюється в Додатку 1 до декларації по єдиному податку. ЄСВ за липень 2023 р. потрібно буде відобразити в Додатку ЄСВ 1 до майнової декларації, яку ФОП має подати до 30.04.2024 р. включно.
Після закінчення 2023 року ФОП потрібно буде подати дві декларації- майнову декларацію за період перебування на загальній системі оподаткування в серпні 2023 р. та декларацію по єдиному податку- за період перебування на спрощеній системі оподаткування в 2023 р.
Справа в тому, що ФОП за період від дати державної реєстрації до 31.08.2023 р. вважається ФОП на загальній системі оподаткування. А з 01.09.2023 р. - ФОП є платником єдиного податку 1 групи. Така спеціфіка обрання 1 групи єдиного податку новоствореним ФОП, в місяці реєстрації ФОП є загальносистемником. Це підтверджують податківці в ЗІР, категорія 107.05 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39305
Відповідно до норми п.298.1.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Отже, ФОП потрібно відзвітуватись за 2023 рік як ФОП- загальносистемнику та як ФОП- єдиноподатнику.
Новоствореному ФОП, який перейшов на спрощену систему оподаткування, декларацію про майновий стан за період перебування на загальній системі оподаткування потрібно подати до 30 квітня 2024 р. включно, а Податкову декларацію по єдиному податку 1 групи - до 29.02.2024 р.
Так, відповідно до п.177.5.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4292 ФОП, яка зареєстрований протягом року в установленому законом порядку, або переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Отже, Податкова декларація про майновий стан та доходи буде подаватись після закінчення 2023 року, в термін до 30.04.2024 р. включно (ЗІР, категорія 104.09 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39256 )
Податкова декларацію про майновий стан і доходи подається за формою F0100214 з Додатком Ф2 та Додатком ЄСВ1. Якщо в серпні 2023 р. не було діяльності , то Додаток Ф2 подається пустим. В Додатку ЄСВ 1 до майнової декларації в розділі 8 зазначається тільки період перебування на загальній системі оподаткування - серпень 2023 р. Рядки та графи у розд. 9 заповнюються тільки за серпень 2023 р. Заповнення поля 9 залежить від того, сплачував ФОП ЄСВ "за себе" чи ні. Якщо сплачував, то в графі 2- код категорії застрахованої особи- 5, в графі 3- 0,00, в графі 4-6700,00, в графі 5-22, в графі 6-1474,00 грн.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Запит про електронний звіт по інвалідах та подання інформації
Дата РК до ПН при поверненні авансового платежу за товар
Облік неповної суми за послуги нерезиденту: рекомендації та нюанси
Згідно договору та інвойсу ціна послуг становить 2000 євро.
Внаслідок валютних операцій та комісій банку зайшло на рахунок 1980 євро.
1.Як бути з 20 євро в бух обліку?
2.ТОВ не планує вимагати доплатити 20 євро.
Як…
Правила відображення лікарняних у Додатку 4ДФ для ФОП
В графі 3а потрібно…
Оплата єдиного податку з урахуванням зміни адреси ФОП
Порядок сплати єдиного податку при зміні адреси ФОП
Штрафи за недоплату ЄСВ при звітності до 11.05.2026
Ризики зміни назви товару при імпорті взуття для ПДВ
Правила заповнення додатку ЄСВ для ФОП за 2025 рік
Оприбуткування лишків зерна без зміни собівартості: поради
Інвентаризація 2025 року була але звісно по…

