6 підприємств вже втратили критичність після перевірки дотримання критеріїв

У Волинській ОВА обговорили відповідальність за недотримання критеріїв критичності

У Волинській ОВА відбулася чергова робоча зустріч у форматі відкритого діалогу між владою та бізнесом. Ключовою темою стало питання перевірки підприємств, які отримали статус критично важливих, а також наслідки порушення затверджених критеріїв.

«Відповідно до вимог постанови Кабміну №76, орган, який ухвалив рішення про надання статусу критично важливого, зобов’язаний здійснювати моніторинг діяльності підприємств за звітний податковий період», – пояснив Роман Романюк. – У травні департамент економіки спільно з органами податкової служби та Пенсійного фонду розпочав перевірки таких суб’єктів.»

Перевіряють саме ті критерії, на основі яких надавався статус критичності:


  1. середню заробітну плату, сплату податків,
  2. наявність заброньованих працівників із відповідним рівнем оплати праці.
За результатами моніторингу шість підприємств уже втратили статус критично важливих для функціонування економіки області.

Директорка департаменту економіки, інвестиційної діяльності та регіональної політики ОДА Вероніка Бальбуза детально пояснила, як саме визначається відповідність встановленим критеріям.

«Ми перевіряємо рівень середньої заробітної плати не лише по заброньованих працівниках, а по підприємству в цілому. Якщо середня зарплата менша за 20 тисяч гривень – це вже порушення. Для окремих галузей передбачені винятки, але загалом – це один із ключових показників», – наголосила посадовиця. – І що дуже важливо, у разі втрати статусу критично важливого через порушення критеріїв, підприємство не зможе подати заявку на повторне отримання статусу раніше ніж через шість місяців».
Зверніть увагу, що середня заробітна плата підприємства, а також окремо по заброньованих працівниках, подається за останній місяць.

Джерело: Волинська ОВА


Нагадаємо, що нещодавно ряд підприємств отримали листи від міністерств з вимогою надати документи для аудиту, а Мінрозвитку надало роз'яснення щодо вимог до критично важливих підприємств:


  1. Міністерства почали масову перевірку критично важливих підприємств
  2. Мінекономіки не приймає документи на підтвердження критичності: в чому причина
  3. Бронювання працівників сектору системи життєзабезпечення: вимоги до документів та зарплати
  4. Бронювання працівників ЖКГ: вимоги до підприємств для збільшення квоти до 75%


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇