👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Декларацію з екологічного податку подають платники екологічного податку, визначені у ст. 240 ПКУ. Далі докладніше.
Декларацію з екологічного податку подають платники екологічного податку, а саме суб'єкти, які під час провадження своєї діяльності на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюють:
- викиди (КБК 19010100 та 19011000 (викиди двоокису вуглецю);
- скиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (КБК 19010200);
- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) (КБК 19010300);
- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (КБК 190010400);
- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (КБК 19010400) (п. 240.1, п. 250.2 ПКУ).
Ідеться про:
- суб'єктів господарювання (юросіб та ФОПів незалежно від системи оподаткування);
- юридичних осіб, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність;
- бюджетні установи, громадські та інші підприємства;
- установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників.
На замітку! Податківці вважають, що суб’єкт господарювання, який має дозвіл на розміщення відходів із встановленими лімітами та здійснює тимчасове розміщення побутових відходів (у тому числі контейнерах) до їх видалення шляхом вивезення відповідно до укладеного договору з підприємством комунального господарства на вивіз побутових відходів є платником екологічного податку (див. роз’яснення в ЗІР, категорія 117.01).
Не подають декларацію з екоподатку такі суб’єкти-забруднювачі навколишнього середовища, у яких:
- викид двоокису вуглецю не перевищує 500 тонн на рік за всіма джерелами забруднення (п. 240.7 ПКУ);
- відходи використовують як вторинну сировину та розміщують на території підприємства (п. 240.5 ПКУ). Тобто їх переробляють у ході замкнутого виробничого циклу (безвідходні виробництва);
- є дозвіл на зберігання гною у спеціально відведених для нього місяцях, а сам гній оприбуткований як вторинна сировина для самостійного виробництва органічних добрив (лист ДПС від 19.11.2021 №25745/7/99-00-04-01-01-07). Ідеться про гній як побічні продукти тваринного походження (екскременти та/або сеча сільськогосподарських тварин).
Також не сплачують та не декларують екоподаток за утворення та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів суб’єкти, визначені у п. 240.4 ПКУ. Ідеться про підприємства ядерної енергетики.
Докладніше про заповнення декларації читайте у статті з відеоінструкцією «Декларація екологічного податку з додатками: інструкція заповнення».
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar