Державна аудиторська служба України перевіряє не лише ефективне використання бюджетних коштів на відновленні зруйнованого житла, а й змушує замовників і підрядників виправляти будівельні недоліки.
Про це у подкасті «Бюджетні розмови» заявив заступник Голови Держаудитслужби Дмитро Шевчук.
Під час відновлення зруйнованого житла виникає нагальна проблема швидкої допомоги людям. Проте деякі з тих, хто хоче «швидко допомогти», намагаються скористатися ситуацією у власних інтересах, використовуючи зв’язки та контакти для залучення знайомих підрядників, спекулюють на вартості робіт і матеріалів та нехтують якістю будівництва.
Тому, як зазначив Дмитро Шевчук під час інтерв’ю, мета аудиторів – не лише розібратися в першопричинах, чому такі проблеми виникають, а й намагання їх усунути.
Для того, щоб заходи контролю мали кращий ефект, фахівці Держаудитслужби звертаються з опитуванням до громадян. Завдяки «зворотному зв’язку» вдається фіксувати багато конкретних недоліків будівельних робіт, як-от перекошені дверні одвірки, несучі опори з деревини, на яку спирається дах тощо.
З’ясувавши через опитування та отримавши конкретні факти неякісно виконаних робіт, в більшості випадках підрядники, «посипаючи голову попелом», усувають недоліки.
Заступник Голови Держаудитслужби наголосив:
Хоча це – проблема будівельного контролю та нагляду, які б і мали слідкувати за належною якістю виконаних робіт
Джерело: Держаудитслужба