Згідно з пп. 392.5.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи (далі – Повідомлення) надсилається до контролюючого органу:
протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).
Форма і порядок надсилання такого повідомлення встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до абзаців сьомого - восьмого п. 120.7 ПКУ, неповідомлення контролюючою особою контролюючого органу про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи, або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою, або про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою у строки, передбачені пп. 392.5.5 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.
Водночас, абзацом першим п. 72 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ передбачено, що за порушення, вчинені у період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, до платників податків не застосовуються штрафні санкції – за порушення, передбачені абзацами першим - восьмим п. 120.7 ПКУ, за умови виконання контролюючою особою обов’язків, передбачених ст. 392 ПКУ, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.
Джерело: ЗІР, Категорія: 103.29