Хто подає Звіт про пасажироперевезення за формою №51-пас (2 рази на рік)
Обстеження фізичної особи – підприємця, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті, за формою №51-пас (2 рази на рік) (далі – Звіт) подають винятково підприємці, як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування.
Ідеться про ФОП, які здійснюють діяльність за кодом КВЕД 49.31 «Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення».
Виняток – послуги з перевезення пасажирів на таксі за кодом 49.32 КВЕД.
На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики
На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».
В які строки подає Звіт про пасажироперевезення за формою №51-пас
Звіт подають два рази на рік не пізніше:
- 25 травня;
- 25 листопада.
Якщо відповідний день припадає на вихідний або святковий день, то звітують у перший робочий день після нього.
Куди подавати Звіт про пасажироперевезення за формою №51-пас (2 рази на рік)
Підприємства подають форму №51-пас (2 рази на рік) до органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, тобто за місцем державної реєстрації.
Яка відповідальність за неподання форми №51-пас (2 рази на рік)
Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).
Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:
- від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
- від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) – за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.
На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)
Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
За якою формою ФОПу звітувати про пасажироперевезення
З 1 січня 2025 року подавайте Звіт за формою, затвердженою наказом Держстату від 09.04.2024 №105.
Завантажуйте бланк:
Який порядок заповнення Звіту про пасажироперевезення за формою №51-пас (2 рази на рік)
Для правильного заповнення Звіту скористайтеся роз’ясненням Держстату від 27.12.2016 №17.4-12/30.
На замітку! Хоч Обстеження подають двічі на рік, зазначайте у ньому лише дані щодо роботи ФОПа протягом тижня та на одному транспортному засобі
Зміст форми передбачає наявність показників щодо діяльності фізичної особи – підприємця згідно з угодами, укладеними з держадміністраціями всіх рівнів. При цьому у ній не наводять інформацію щодо перевезення пасажирів для власних потреб.
Цифрові показники вказуйте в цілих числах.
Звіт складайте за даними документів первинного обліку:
- документів первинного обліку, укладених відповідно до чинного законодавства договорів між фізичною особою-підприємцем (перевізником) або посередником і держадміністраціями всіх рівнів про перевезення пасажирів на маршруті;
- будь-яких документів, передбачених нормами чинного законодавства, на перевезення пасажирів:
- разових квитків (талонів);
- білетно-облікових листів №11-АП для міських та приміських маршрутних перевезень пасажирів та №12-АП для міжміських маршрутних перевезень пасажирів, затверджених наказом Мінтрансу від 23.04.1996 № 133.
У Звіті фіксуйте відомості про перевезення за всі дні тижня окремо. Якщо підприємець працює неповний робочий тиждень, то форма має містити інформацію тільки про ті дні, в які він здійснював перевезення, про інші – прочерки.
У формі також зазначайте інформацію про вид сполучення, на якому виконуєте маршрутні перевезення пасажирів:
- міські перевезення в обласному (республіканському) центрі;
- міські перевезення в інших містах обласного підпорядкування та містах районного підпорядкування;
- приміські;
- міжміські.
Рядок 01 включає інформацію щодо кількості перевезених платних та пільгових категорій пасажирів.
Дані про кількість платних пасажирів мають містити інформацію щодо кількості перевезених платних пасажирів, яка відповідає кількості проданих квитків у вигляді їх загальної суми за кожний день або шляхом ділення суми виручки від перевезень на встановлений тариф.
Зокрема, відображайте щодо перевезених платних пасажирів:
- у міському сполученні – інформацію про перевезення пасажирів на маршрутах у межах території населеного пункту. Окремо виділяйте дані про перевезення пасажирів у межах обласного (республіканського) центру. Кількість перевезених пасажирів за разовими квитками (талонами) визначайте діленням виручки від перевезень на встановлений органом місцевої виконавчої влади тариф;
- у приміському сполученні – інформацію про перевезення пасажирів на маршрутах завдовжки до 50 км незалежно від адміністративно-територіального поділу, крім міських маршрутів. Кількість перевезених платних пасажирів у приміському сполученні містить дані про кількість перевезених пасажирів за разовими квитками (талонами);
- у міжміському сполученні – інформацію про перевезення пасажирів на маршрутах, що перевищують 50 км, незалежно від адміністративно-територіального поділу, як у межах області, так і поза ними. Кількість перевезених платних пасажирів у міжміському сполученні включає дані про кількість перевезених пасажирів за разовими квитками (талонами).
Кількість перевезених пільгових пасажирів визначайте прямим обліком або розрахунково.
На замітку! Довідкова інформація включає дані щодо кількості місць для сидіння пасажирів в автотранспортному засобі
Як подавати Звіт про пасажироперевезення за формою №51-пас (2 рази на рік)
Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).
Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.
Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2024–2025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.
Для форми №51-пас (2 рази на рік) передбачений код шаблону S1615211, чинний зі звіту за I півріччя 2025 року.
Джерело: 7eminar
Шаблони та зразки документів: