«Воюй або працюй» – нова ідея від Уряду, де взяти гроші. Штрафи за несплату ЄСВ – 2024. «Нова» прискорена амортизація – особливості застосування. 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 28.08.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Хто не працює, той їсть воює


Ось таке нове гасло озвучив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль і наголошує, що такий принцип дасть можливість вивести ринок праці з тіні. Завдяки збільшенню кількості робочих місць і підвищенню середніх зарплат у галузях урядовці планують наповнити бюджет. Але, ймовірніше за все, ефект може бути не таким, як очікується, адже частина платників згорне діяльність, а частина, ймовірно, перейде в тінь.


До речі, Податковий комітет планує вже завтра схвалити урядовий законопроєкт про підвищення податків і підготувати до першого читання у ВРУ, а Рада вже 03-05 вересня його розгляне.


Скільки додаткових надходжень планує отримати Мінфін від підвищення податків, дізнаєтесь за посилання. А планові розрахунки надходжень зменшилися від очікуваних 500 млрд грн, більше ніж у два рази.


Нове обмеження НБУ щодо переказів з картки на картку до 150 тис. грн для боротьби з «дропами»


Після перегляду Ви дізнаєтесь:


  1. Про розмір ліміту для переказів та причини його впровадження.
  2. Кого не стосуватиметься обмеження суми переказу.
  3. Про критерії приналежності до волонтерської діяльності з метою незастосування ліміту.


Дивитися відео


Купуй українське отримуй кешбек!


Виробники з 24 серпня вже можуть реєструватися у програмі «Національний кешбек». Зробити це можна через портал «Дія» в кілька кроків. З 28 серпня до програми можуть долучитися торгові мережі, а вже від 2 вересня з метою отримання кешбеку в розмірі 10% від вартості придбаних українських товарів, розпочнеться реєстрації споживачів.


Питань з приводу даного проєкту залишається чимало, але одне з них найголовніше це законодавче регулювання, і воно лише на стадії законопроєкту, який планує тільки-но розглядати Податковий комітет 29 серпня.


Правила заповнення платіжок


Платники під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ повинні дотримуватися певних правил заповнення обов'язкових реквізитів платіжної інструкції. І саме про такі правила вкотре нагадують податківці в розрізі безготівкових та готівкових розрахунків. Переглянути правила заповнення платіжок тут.


Готуємось до осені з Тимуром Алієвим: важливі зарплатно-кадрові зміни


Для бухгалтера кожен розрахунок зарплати – це виклик, адже найбільше змін і питань у нарахуванні оплати праці, індексації і лікарняних. Коли індексація можлива, а коли можна її уникнути?


А чули про НОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ, А ВІДТЕПЕР ЩЕ І ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ! Як в сучасних умовах вирішити проблему з оформленням лікарняних листів, і що ПФУ має на увазі під перевіркою обґрунтованості їх видачі? А ще ж є купа проблем в електронному бронюванні і їх дуже й дуже багато.


Приєднуйтеся 30 серпня 2024 року до унікального вебінару від неперевершеного експерта Тимура Алієва й закрийте одразу всі зарплатно-кадрові питання.


Безоплатна реєстрація


Штрафи за несплату ЄСВ 2024


Штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування ЄСВ у складі Єдиного звіту або звітності з ЄП застосовуються у порядку та розмірах, передбачених у ПКУ. Який розмір штрафів відповідно до вчинених порушень може отримати платник ЄСВ, говоримо тут.


🎁 Редакція знову радує подаруночками


Сьогодні в подарунок ми підготували для Вас ексклюзивну бухгалтерську брошуру «Індексація зарплати: ТОП 7 прикладів для вересня 2024»


Забрати подарунок


«Нова» прискорена амортизація


З 1 серпня 2024 року набули чинності зміни, внесені до ПКУ, зокрема, було запроваджено певні особливості для прискореної амортизації основних засобів. Як застосовується прискорена амортизація в певних випадках податківці, розповіли за посиланням.


Корисне для бухгалтера


  1. Як у Додатку 6 до декларації з акцизного податку слід поділяти алкогольні напої.
  2. Як підприємцю правильно зареєструвати потужності для виробництва харчових продуктів.
  3. Яку суму необхідно сплатити до бюджету у разі подання уточнюючої звітності, яка зменшує / збільшує ПЗ звітної податкової декларації.
  4. Що слід зробити з алкоголем та тютюновими виробами, строк придатності яких закінчився.
  5. Як подати заяву на відеоприйом або розгляд документів через Е-суд.


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


Обирайте передплату на Бухгалтерську Відеоплатформу №1 та отримуйте доступ до більше ніж 2200+ відеоматеріалів, понад 5700+ зразків та шаблонів документів, а також унікального сервісу «Особистий консультант» для отримання безлімітних щоденних консультацій.


Отримати доступ


Новини підготувала


Ваша працює не покладаючи рук Редакція