Припинення ФОП: чи оподатковуються залишки запасів

Податківці пояснили, чи включається вартість залишків ТМЦ, придбаних, але нереалізованих ФОП, після скасування реєстрації її як суб’єкта господарювання, до доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, та загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку: не включається

Податківці пояснюють, що перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначений п. 164.2 Податкового кодексу України (далі ПКУ).


Об’єктом оподаткування для фізичної особи - підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (п. 177.2 ПКУ).


Разом з цим, у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб (п 177.6 ПКУ).

Отже, залишки товарно-матеріальних цінностей, придбаних, але нереалізованих фізичною особою - підприємцем під час здійснення господарської діяльності, після скасування реєстрації такого суб’єкта господарювання залишаються у власності платника податку. При цьому, вартість таких залишків не включається до доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, та загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку.

Джерело: ДПС

Розрахунок податків для ФОП 1-3 групи – зручний інструмент для підприємців, які працюють на спрощеній системі. Допоможемо легко розрахувати податкове навантаження у 2025 році, враховуючи очікуваний дохід

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇