Допомога для ВПО онлайн: що зміниться з квітня

З квітня 2026 року внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заяви на допомогу на проживання через портал Пенсійного фонду України. Водночас розширено коло отримувачів, збільшено тривалість виплат та передбачено можливість їх перерахунку для окремих категорій

1

17


У квітні з’явиться можливість подавати заяви на отримання допомоги на проживання для ВПО через портал електронних послуг ПФУ.


Зробити це можна буде за допомогою кваліфікованого електронного підпису.


Крім того, для подачі заяви також можна звернутися до:


  1. сервісного центру ПФУ;
  2. через тергромаду;
  3. ЦНАП.


Нещодавно Мінсоцполітики розширило перелік категорій, які зможуть отримати цю допомогу, аби нею могли скористися діти ВПО, не залежно від доходу родини, та непрацездатні люди. Також збільшилася тривалість виплати допомоги

Крім того, Мінсоцполітики напрацювало зміни до Постанови, яка регулює порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Вони передбачають розширення категорій отримувачів, щоб не залежно від доходу родини, діти ВПО отримали допомогу на проживання та нові можливості для непрацездатних людей.


Відповідну ініціативу підтримав КМУ.


Важливо, що такі зміни допоможуть підтримати дітей та родини з дітьми, які втратили все через війну та відновлюють питання соціальної справедливості.

Нарахування виплати для дітей ВПО, незалежно від доходу батьків, здійснюватиметься з 1 лютого 2026 року, за умови подачі заяви до 1 травня 2026 року

Ще одна важлива зміна торкнеться непрацездатних осіб з числа ВПО. У зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму, внутрішньо переміщені особи, яким припинили виплату на проживання через перевищення граничного доходу, відтепер можуть подати документи на перегляд виплат. Нарахування виплат з 1 січня 2026 року відбудеться за умови подачі заявки до 1 травня 2026 року.


Якщо документи для перерахунку буде подано пізніше 1 травня 2026 року, виплати будуть нараховуватись з місяця подачі заяви про допомогу.


Також збільшено тривалість допомоги. Максимальну кількість шестимісячних періодів виплат подовжено з чотирьох до п’яти. Це дозволить найбільш вразливим категоріям переселенців отримувати державну підтримку на півроку довше.




Джерело: Мінсоцполітики


Читайте більше:


Строк дії програми «Національний кешбек» у 2026 році

Чому у 60 років можна не вийти на пенсію: пояснює ПФУ

Обговорюється новий порядок виплати пенсій за рішенням суду

З 1 квітня буде надходити проіндексована сума страхових виплат

Допомога малозабезпеченим: чи враховують перекази з-за кордону

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

17

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1

2

1

6

2

1924

2

53

1

4

1

4

1

5

1

5

1

8

1

6

1

14

4

765

6

7672

2

59

3

309

2

41

4

344

3

59

2

46