Як правильно вказати місце діяльності ФОП при заяві
Наявність КВЕД 47.91 передбачає наявність місця здійснення господарської діяльності "Торгівля на території України".
Так як товари надсилаються покупцям поштою, то ФОП не може у своїх реєстраційних документах в якості місця провадження діяльності зазначити якесь одне поштове відділення, з якого він відправляє товари покупцям. До того ж покупці отримують товари у різних регіонах України. Таким чином, не можна визначити ані місце відправки товарів, ані місце їх отримання.
Отже, при інтернет-торгівлі немає заздалегідь визначеного місця, де власне здійснюється торгова діяльність, а саме передача товару покупцю. Тому в розділі 6 ФОП повинен перелічити всі місця діяльності- це фактичні адреси точок продажу товару + Торгівля на території України.
Тобто у ФОП в Реєстрі платників єдиного податку може бути одночасно як конкретна адреса, за якою здійснюється діяльність, так і адреса "Торгівля на території України".
Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.
Роз'яснення ДПС в ЗІР, категорія 107.01.01 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42507
Звертаю Вашу увагу, що дуже важливо кожного разу при внесенні будь яких змін заповнювати Заяву повністю, навіть по тим позиціям, по яким не вносяться зміни. В Реєстр платників податків підтягується інформація з останньої поданої Заяви, тому при внесенні змін в Реєстр платників єдиного податку в Заяві з позначкою "Внесення змін" завжди заповнюються обов'язкові поля 01-04, 6, 7, 8, 9. Тому якщо у ФОП були до цього інші місця здійснення діяльності, і вони є актуальними, то їх також потрібно вказати в Заяві.
Після переходу потрібно буде відправити Запит на отримання Витягу з Реєстру платників єдиного податку за формою F1302101 , і отримати новий Витяг.
Також якщо Ви ФОП 2 групи, то потрібно сплачувати єдиний податок по максимальній ставці - 20% , це пряма норма п. 293.7 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7077
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Коректне оформлення фіскального чека при інтернет-торгівлі одягом
Вплив попередньої діяльності ФОП на реєстрацію платником ПДВ
30 квітня 2026р. зареєстрували ФОП з іншими КВЕДами також на єдиний податок 2 група. Але по умовах…
Які вимоги щодо працевлаштування осіб з інвалідністю у березні
З 12.03.2026 було прийнято ще 7 працівників, один із них — особа з інвалідністю (основне місце роботи).
За березень цьому працівнику нарахована зарплата менше мінімальної. З квітня зарплата вже нараховується у розмірі…
Обов'язок сканування трудових книжок для різних категорій працівників
Оформлення прийняття лікаря-стоматолога на неповний робочий день
Чи можна:
* прийняти працівника на 0,5 ставки;
* у графіку роботи відображати стандартний…
Уточнення назв посад відповідно до класифікатора професій підприємства
Чи потрібно відображати штраф за ЄСВ у фінансовій звітності
Необхідні проводки для нарахування та виплати декретних виплат
Які проводки потрібно сформувати в програми по нарахування та виплаті декретних…
Чи можливо застосувати ПСП під час простою працівника
Правильність зазначення призначення платежу для ФОП 2 групи
Коли подавати об'єднаний звіт: до чи після квартальної звітності
Імпорт металу з Польщі: нюанси НДС та податкових документів
Виплата декретних: можливість відмови та розрахунок сум декрету
Чи порушує юрособа правила, використовуючи термінали на касах
Відповідальність за неподання нульових Ведомостей у ТЦК 2024-2025
34 000,00 грн. могут оштрафовать за 2024 и 2025 годы…

