Оренда генератора: нарахування, сплата податків та виплата фізособі
Чи можна вкласти договір оренди генератора в фізособи на квартал ??. І зробити нарахування за оренду генератора в кінці кварталу (тобто 31.03.26) також сплатити податки(прибутковий та військовий )в березні .?
І заплатити фізособі в березні??
Так, можна укласти договір оренди генератора з фізичною особою на квартал і здійснити всі розрахунки та виплати в березні 2026 року.
Строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін (ст. 905 ЦКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n4318). При цьому плату вносять у розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст. 903 ЦКУ)
Будь-яких вимог до періодичності складання акта приймання-передачі послуг у законодавстві немає.
Тому періодичність підписання акта визначається за угодою сторін в договорі. Вона може бути будь-якою: щомісячною або один раз на квартал.
Ви можете виплатити всю суму за квартал одним платежем у березні (наприклад, 31.03.2026).
Юрособа в такому випадку виступає податковим агентом і зобов'язана утримати та сплатити податки з доходу фізичної особи: ПДФО 18% та ВЗ 5%.
Утримані ПДФО та військовий збір сплачуються до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.
У Додатку 4ДФ - за ознакою доходу «127».
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


