Правомірність коду послуги ПДВ при митних операціях
Так, ви можете відображати таку операцію одним рядком, і використання коду 52.10 є правомірним, якщо основною суттю послуги згідно з договором є саме зберігання (складування) товарів.
Згідно з п. 188.1 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n4551 база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. До складу цієї вартості включаються будь-які суми коштів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
Оскільки вартість гарантії є складовою частиною витрат на надання послуги з розміщення вантажу на митному ліцензійному складі (МЛС) і це передбачено договором, вона включається до загальної бази оподаткування ПДВ цієї послуги.
Якщо за умовами договору та первинних документів (Акта наданих послуг) ви надаєте комплексну послугу «розміщення товарів на МЛС», ціна якої вже враховує витрати на гарантію, то у податковій накладній така операція відображається одним рядком. Це відповідає принципу, за яким додаткові витрати, що закладені в ціну основної послуги, оподатковуються за правилами такої основної послуги.
Вибір коду залежить від того, як саме визначено предмет послуги у вашому договорі та первинних документах:
Код 52.10 «Складування та зберігання»: Цей код згідно з ДК 016:2010 включає діяльність із зберігання та складування всіх видів товарів, у тому числі в зонах митного контролю та на митних складах. Якщо в Акті ви зазначаєте «Послуги з розміщення товарів на МЛС», то код 52.10 є найбільш точним і правомірним.
Код 52.29 «Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту»: Цей код зазвичай використовується митними брокерами та експедиторами для комплексних послуг з організації відправлення вантажів та митного оформлення. Якщо послуга позиціонується як брокерська або експедиторська, цей код також може бути застосований.
Для забезпечення ідентичності даних код у графі 3.3 податкової накладної повинен відповідати опису послуги у графі 2 ПН та найменуванню послуги в Акті наданих послуг. Якщо ви пишете «Послуги з розміщення на МЛС», використовуйте код 52.10. Це не буде помилкою, оскільки діяльність митних складів прямо класифікується під цим кодом.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
ПДВ для ТОВ: розподіл вхідного ПДВ при отриманні доходів
Виправлення бухгалтерського обліку: оренда, витрати, річна звітність 2025 року
Видача гуманітарної допомоги військовослужбовцю: законодавчі нюанси та податки
Є відповідь АІ
Облік повернення передоплати за товар без податкової накладної
Терміни підписання акту для врахування витрат на прибуток
Правила оформлення податкової накладної при частковій передоплаті ПДВ
Правила купівлі нежитлових будівель у фізичної особи для ФГ
Перевірка правильності проведення валютних операцій при виплаті дивідендів
Податкові наслідки благодійного внеску ТОВ для громадської організації
Невідповідність адреси в штампі: помилка в первинному документі
Документи для списання втраченого товару після обстрілу
Є відповідь АІ
Вимоги до термінів формування ВОД для внутрішнього звіряння
Наслідки сплати ПДВ при знищенні товару під час війни
Як правильно реєструвати ПН при продажу з ПДВ
Проблеми з неосновним місцем обліку після закриття каси
Облік повернення пошкодженого обладнання в рамках гарантійного випадку
Є відповідь АІ
Оподаткування витрат на навчальне приладдя для сина директора
Чи скасують діючу критичність з 1 вересня 2026 року
суть питання отримання статусу критичності по спрощені процедурі на наступний рік. До 10.08 я подав всі необхідні документи, отримав відмову, бо була помилка в тому, що звіт за попередній рік на не за 1 півріччя 2026 року. Рекомендація від ДСБТ подати нову…

