Чи потрібно підтверджувати давні довідки для пільг з ЄСВ
Чи довідки, які видані раніше не потрібно перепідтверджувати?
Ні, не потрібно.
Підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є належним чином засвідчений витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи щодо встановлення інвалідності, отриманий відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», або копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності, яка видана до 1 січня 2025 року.
(пп. 5 п. 2 розділу III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15#n1257).
Документи, рішення, прийняті медико-соціальними експертними комісіями, документи, видані на підставі цих рішень, є чинними, прирівнюються до рішень експертних команд, документів, виданих на підставі рішень експертних команд (у тому числі витягів з рішень), та продовжують бути підставами для оформлення або продовження надання особам з інвалідністю статусів, пільг, пенсій, допомог, компенсацій, надбавок, інших соціальних гарантій тощо, на весь строк дії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією до проведення планового оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами (п.3 Постанови КМУ від 15 листопада 2024 р. № 1338 "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2024-%D0%BF#n3).
Тобто довідки, видані МСЕК, залишаються дійсними і є підставою для застосування ставки 8,41% до закінчення терміну їх дії.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Коли 2023 рік стане неперевіряємим для податкових органів
Помилкова податкова накладна: коригування ПДВ та рахунок 6432
Документи для оформлення виходу з лікарняного після пологів
Наказ про прийом підсобного працівника з випробувальним терміном
Чи потрібно змінювати форми звітності на 2026 рік
балансова вартість активів - 17 582 000,00;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - 41 259 700,00…
Програми для підписання документів з нерезидентами у ЗЕД
Облік траверс у бухгалтерії: на якому рахунку відображати
Хто надає офіційні роз'яснення щодо працевлаштування осіб з інвалідністю
Виплата матеріальної допомоги мобілізованим: вплив на резерв відпусток
Чи включати ці суми до розрахунку резерву відпусток?
Чи беруться ці суми у розрахунок майбутньої відпустки/компенсації, якщо працівник…

