Чи потрібна довідка про резиденство для закупівлі в Данії
При закупівлі обладнання у нерезидента (Данія) довідка про резидентство не потрібна, оскільки податок на доходи нерезидента не утримується.
Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text не підлягають оподаткуванню доходи нерезидента у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт чи наданих послуг, переданих (виконаних, наданих) резиденту. Обладнання є товаром, тому оплата за нього є звичайною виручкою нерезидента і не підпадає під об’єкт оподаткування податком на доходи нерезидента (так званим податком на репатріацію 15%).
Оскільки обов’язку утримувати податок не виникає, застосовувати положення міжнародної Конвенції про уникнення подвійного оподаткування немає підстав, а отже довідка про резидентство для цієї операції не потрібна.
Відповідно до п. 103.4 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text довідка про резидентство подається нерезидентом у разі, якщо застосовуються положення міжнародного договору України для звільнення від оподаткування або застосування зниженої ставки щодо доходів, які відповідно до ПКУ підлягають оподаткуванню в Україні. При закупівлі товару такого оподаткування не передбачено.
Якщо у майбутньому здійснюватимуться виплати доходів нерезиденту, які відповідно до пп. 141.4.1 ПКУ підлягають оподаткуванню (роялті, проценти, фрахт, дивіденди тощо), тоді для застосування положень Конвенції необхідно отримати довідку про резидентство, належним чином легалізовану.
Згідно з п. 103.5 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text довідка повинна бути належним чином легалізована. Оскільки Данія є учасницею Гаазької конвенції 1961 року, достатньо проставлення апостилю компетентним органом Данії. Документ подається в оригіналі або у вигляді нотаріально засвідченої копії та повинен мати переклад українською мовою, засвідчений нотаріально (п. 103.4 ПКУ).
Отже, при звичайній закупівлі обладнання у нерезидента з Данії довідка про резидентство не потрібна, апостилювання та переклад не здійснюються, оскільки податок на доходи нерезидента не виникає.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Списання дебіторської заборгованості: умови та облік ПДВ
Чи дозволено скласти коригування до податкової накладної 2021 року
Є відповідь АІ
Включення фіскальних чеків до податкового кредиту платника ПДВ
Пільги для ФОП з інвалідністю: сплата ЄСВ і пенсія
Є відповідь АІ
Заповнення касової книги: готівка та безготівкові розрахунки
Визначення податкових зобов'язань після закінчення позовної давності
Бухоблік та звітність релігійних організацій: особливості та вимоги
Є відповідь АІ
Правильне заповнення нової форми звіту з ЄСВ для всіх
Видалення зайвих КВЕД: документи та оформлення заяви форма 2
Організація готівкових розрахунків для ФОП на спрощеній системі
Чи зобов'язаний ФОП використовувати ПРРО при оплатах на Бізнес Пей
Є відповідь АІ
Лікарняний на ФОП: умови та можливості для сумісників
Правомірність бронювання працівника за сумісництвом у критичному статусі
Є відповідь АІ
Вирішення проблеми заборгованості та резерву сумнівних боргів
В період з 2020 по 2023 рік маю заборгованість по Дт 3711, через те, що були просто непроведені накладні та акти від контрагентів. В 2024 році було створено резерв сумнівних боргів Дт 949 Кт 38 на всю суму відсутніх документів. Що мені тепер робити в 2026…
Є відповідь АІ
Оформлення первинної документації: ризики використання двох одиниць вимірювання
ДПС відмовила у прийомі податкового розрахунку через помилки
Як обліковувати витрати на інструмент та комісії
Чи потрібно виписувати нову ПН при зміні вартості
Помилка в оплаті товару через РРО: важливі нюанси для ФОП
Є відповідь АІ
Коли і як сплачувати ПДВ для підприємств третьої групи
Код: 45793241
Адреса: Україна, 52001, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, місто Підгородне(пн), вул. Яворницького, будинок 170
Керівник: Зарубін Дмитро Едуардович
Діяльність: 62.01 Комп'ютерне…

