Виправлення помилок у звітності: уточнюючі декларації з 2015 року
Строк давності 1095 днів стосується лише податкової звітності (наприклад, декларації з податку на прибуток), а фінансову звітність можна виправляти за будь-який період
Відповідно до п. 50.1 і п. 102.1 Податкового кодексу України (ПКУ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1258, строк давності для виправлення помилок у податковій декларації становить 1095 днів (3 роки).
Водночас, у зв’язку з коронавірусним карантином і воєнним станом, цей строк було призупинено з 18 березня 2020 року до 31 липня 2023 року включно.
Строки давності 1095 (або 2555) днів, визначені Податковим кодексом України, поширюються лише на податкову звітність, зокрема декларацію з податку на прибуток підприємств. Щодо фінансової звітності, обмежень на її виправлення у ПКУ не встановлено - ключовим фактором тут є строки зберігання звітності.
Згідно з Переліком № 578/5, строки зберігання фінансової звітності становлять:
Річна та консолідована фінзвітність - до ліквідації юрособи.
Квартальна - 5 років (або також до ліквідації, якщо річної немає).
Щодо декларації з податку на прибуток, то відповідно до п. 102.1 Податкового кодексу України, строк давності для самостійного виправлення помилок у податковій декларації становить 1095 днів (3 роки) від: останнього дня граничного строку подання звітної декларації; або фактичного дня її подання (якщо звітність подано пізніше); або дня подання уточнюючої декларації (у межах внесених змін).
Водночас перебіг цього строку було призупинено законодавчо на період: з 18 березня 2020 року по 31 липня 2023 року включно (карантин + воєнний стан). Тривалість цього періоду становить 1231 календарний день (289 днів у 2020 році + 365 днів у 2021 році + 365 днів у 2022 році + 212 днів у 2023 році).
Отже, фактично строк давності для подання уточнюючих декларацій подовжується на 1231 день, і загальний допустимий період для виправлення помилок становить: 1095 днів + 1231 день = 2326 днів (за умови, що строк почався до 18.03.2020).
Якщо всі декларації з податку на прибуток подавалися вчасно, і уточнюючі декларації не подавалися (тобто строк не оновлювався), то станом на 6 лютого 2026 року можна подати уточнюючі декларації, починаючи з 2019 звітного року включно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Подовження лікарняних: які документи потрібні для заяви ФОП
Чи може ФОП на загальній системі відобразити витрати у липні
Визначення коду для відображення вимушеного прогулу у табелях
Перспективи анулювання ліцензії при закритті магазину алкоголю
Компенсація за відпустку при звільненні: правильність розрахунків окладу
Питання наступне- працівник на простої знаходився з 01.06.2023 року по 27.04.2026 рік, 01.05.2026 року він звільняється. Оклад на сьогодні 13667, чи правильно я порахую якщо я оклад на сьогодні помножу на 12 місяців і з цієї суми порахую компенсацію відпустки…
Відповідність посад та нарахування зарплати для парамедика та інструктора
Оренда приміщення: умови включення комунальних послуг у плату
Звітність ФОП: чи подається звіт за найманих помісячно
Можливість проведення розрахунку та виплати до звільнення працівника
Робітник звільняється 08.05.2026. Підкажіть, будь ласка, чи можу я провести повний розрахунок із працівником 06.05.2026 (станом на 08.05.2026) та здійснити виплату 06.05.2026, оскільки 08.05.2026 фізично не матиму можливості провести виплату.
Дякую…
Чи мають благодійні організації право на адміністративні витрати
Можливості погашення заборгованості за імпортом під час війни
Обслуговуючий банк нам відмовив в придбанні валюти і оплаті заборгованості за цим
контрактом посилаючись на положення Постанова…

