Відображення штрафних санкцій за електроенергію в бухобліку підприємства
Штрафи та пеню за електроенергію, що стосуються 2024 року і не були відображені, слід визнати як виправлення помилки минулого періоду з коригуванням нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) на початок звітного року.
Відповідно до пунктів 4 та 5 НП(С)БО 6 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0392-99#o13, така ситуація є помилкою минулого звітного періоду, оскільки витрати існували у 2024 році, але не були відображені у фінансовій звітності.
Це не є зміною облікової оцінки і не є подією після дати балансу, а саме помилка.
Оскільки фінансова звітність за 2024 рік уже складена та подана, виправлення здійснюється: шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) на початок звітного року (2025) Важливо: навіть якщо прибутку не було, коригування здійснюється через непокритий збиток, тобто він збільшується.
Бухгалтерське проведення: Дт 44 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" Кт 63 / 68 / 685 (відповідний рахунок зобов’язань) на підставі складеної бухгалтерської довідки.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Уточнення ЄСВ у декларації: вплив на пенсію ФОП
Дії нового роботодавця при нагородженні працівника у трудовій книжці
Розмір допомоги по похованню: 4100 чи 8500 гривень
Корекція даних у Додатку 1: лікарняні та переплата зарплати
Облік комплектації товарів: нюанси, ризики та первинні документи
Невизначеність у заповненні додатків до акцизної декларації
Продаж подарункових сертифікатів ФОП: КВЕДи та ПРРО нюанси
Штрафи за нульові розрахункові документи та їх реєстрація
Податки та платежі при реєстрації нових автомобілів в Україні
Компанія ТОВ, резидент Дія Сіті, придбала у іншого ТОВ нові …


