Оподаткування витрат на проживання і харчування у грантах
Так, додаткове благо виникає.
В загальному випадку вартість безоплатно отриманих послуг з проживання та харчування є додатковим благом для фізосіб (пп."е" п.164.2.17 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20250101?lang=uk#n3627) і підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ.
Оподаткування вартості проживання та харчування учасників заходу залежить від можливості персоніфікації таких витрат. Якщо учасників можна ідентифікувати, ці витрати вважаються їхнім доходом (додатковим благом) і оподатковуються ПДФО (18%) та військовим збором (5%). Податковим агентом у цьому випадку виступає Замовник.
Якщо харчування організовано за принципом шведського столу, де неможливо визначити вартість спрожитої їжі конкретним учасником заходу - вартість харчування не підлягає оподаткуванню.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Пільги по сплаті ЄСВ для ФОП з пенсією по втраті
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: важливі нюанси
Зміни в законодавстві: право ФОП на звільнення від ЄСВ
Пільги по ЄСВ для ФОП при отриманні соціальних виплат
Чи потрібно ФОП сплачувати ЄСВ після народження дитини
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: нюанси 2026 року
Чи потрібно ФОП платити ЄСВ за перший квартал 2026
Визначення уповноважених осіб у заяві під час декрету
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізособи на IBAN
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізичної особи на реквізити IBAN за …


