Облік банківської гарантії та податкові різниці для ТОВ
Підприємство в даному випадку є боржником, заборгованість якого гарантована банком.
Якщо ця сума сплачується за невиконання умов договору, то її слід розглядати як визнану неустойку, штрафну санкцію тощо.
Якщо зобов'язання боржника щодо сплати неустойки виконано банком-гарантом (поручителем), то в обліку боржника відбувається заміна кредитора – раніше кредитором було підприємство, перед яким виникло зобов’язання, а після здійснення банком гарантійного платежу кредитором стає банк.
У тому випадку, коли гарантія надавалася банком за плату, у боржника виникають фінансові витрати.
В бухобліку:
Дт 948 Кт 685/контрагент - визнання заборгованості підприємства перед контрагентом як неустойка за невиконання умов договору з одночасним визнанням витрат
Дт 685/контрагент Кт 601/банк - погашення банком заборгованості в рамках договору гарантії – заміна кредитора в обліку боржника, визнання кредитної заборгованості перед банком
Дт 601/банк Кт 311 - погашення кредиту
Дт 951 Кт 684/банк - нарахування плати (процентів) за користування гарантією (у разі наявності)
Дт 684/банк Кт 311 - погашення процентів
Податок на прибуток
Якщо Ви застосовуєте податкові різниці, то згідно з п.п.140.5.11 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n10713 ) фінансовий результат до оподаткування збільшується «на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди), нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів…».
В додатку РІ до декларації з податку на прибуток підприємств сума такого штрафу відображається в рядку 3.1.11 «Сума витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди), нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, у тому числі у сфері зовнішньоекономічної діяльності, на користь осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а також на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства (підпункт 140.5.11 пункту 140.5 статті 140 розділу ІІІ Податкового кодексу України)».
Щодо ПДВ
Згідно з п.188.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4551 ) до складу договірної вартості, тобто до бази оподаткування ПДВ, «не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені)…».
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік траверс у бухгалтерії: на якому рахунку відображати
Запит про наявність форми звіту по інвалідах для подання
Конфлікт між підприємствами: проблеми з реєстрацією РК і ПДВ
Звіряння з ТЦК: потреба у новому військово-обліковому документі
Як ФОП на загальній системі сплачує ЄСВ та його розрахунок
Як він платить ЄСВ із суми доходу чи мінімально встановленого розміру…
Чи потрібно подавати звіт по інвалідам при малому штаті
Правила документального оформлення матеріальної допомоги мобілізованим працівникам підприємства
Податкові наслідки відсутності КВЕД у постачальника послуг
ПДВ за нульовою ставкою при розмитненні автомобілів з-за кордону
Можливість прийняття працівника на 0.25% ставки заробітної плати
Сплата податків для мобілізованих ФОП: необхідні дії та документи
Зразок інвойсу для організації обміну досвідом в ЗЕД
Чи можлива відстрочка військової служби для батьків з порушеннями
Запит на наявність бланка звіту по інвалідах у кадровій справі
Чи є вже бланк звіту по інвалідах…
Проміжок часу для вакантної посади у штатному розписі
Як оформити підвищення заробітної плати без додаткових договорів
Коли відобразити лікарняний у звітності: нюанси нарахування
перший з 14.01 по 16.01
другий з 17.01 по 21.01
третій з 22.01 по 23.01
Усі три ліканяні були виплачені при оплаті заробітної плати за 2-гу половину місяця…
Правильність оформлення наказу про увільнення працівника на службу
від роботи у зв’язку із призовом
на військову службу
Відповідно до частини 3 статті 119 Кодексу законів про працю України та Указу Президента України від…

