Уточнення щодо податків та реєстрації для ЗЕД послуг лабораторії
1) чи потрібно реєструвати податкову, якщо ці послуги не в Україні,а в німецькій лабораторії;
Якщо ці послуги не будуть розглядатися як "інжиніринг", то ПН складати не будете
За визначенням ПКУ в ст. 14 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256):
"14.1.85. інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами);"
Місце постачання послуг "інжиніринг" визначається не там де фактично сидять виконавці цих послуг, а за правилами ст. 186 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD#n4496):
"186.3. Місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать:
...в) консультаційні, інжинірингові,..."
Отже, оскільки Ви (замовник) маєте місце реєстрації в Україні, то і місце постачання цих послуг - в Україні.
Відповідно, за правилами ст. 208 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B2#n5181), Ви маєте на ці послуги, надані нерезидентами, скласти та зареєструвати ПН як на послуги нерезидентів з місцем постачання - Україна.
Якщо така ПН буде своєчасно зареєстрована, то Ви одночасно покажете в декларації ПЗ (ряд. 6.1) та ПК (ряд. 13.1).
Якщо ж ці послуги не будуть визначені "інжинірингом", то ПН Ви не складаєте згідно п. 186.4 ПКУ - якщо послуги не згадані в п. 186.2 - 186.3, то місце постачання таких - там, де зареєстрвоаний виконавець
Чи є послуги нерезидента послугами інжинірингу - рекоммендуємо отримати висновок від ТПП або розробника ДКПП (ДП "Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем", за адресою: 79008, м. Львів, вул. Кривоноса, 6 (https://www.dndi-systema.lviv.ua/node))
2) податок на репатріацію (чи не підпадає часом цей вид послуг);
ПКУ визначено наступне в ст. 141 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10752):
"141.4.1. Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є:
...г) фрахт та доходи від інжинірингу;..."
Ставка оподаткування для доходів по інжинірингу - 15 % (утримується при виплаті).
Отже, якщо послуги будуть визнані інжинірингом - сплачуєте податко на репатріацію, якщо - ні, то не сплачуєте податок на репатріацію на підставі того, що це звичайні послуги і потрапляють під виключення п. 141.4 "к" ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10752)
3) довключення 30% у доходи (чи "нормальна"організаційно-правова форма)
Фінрезультат до оподаткування збільшується на 30 % вартості імпортованих товарів/послуг, зкорема, якщо нерезидент-постачальник перебуває в Переліку № 480 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/480-2017-%D0%BF#Text) на підставі п. 140.5.4 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10713):
"140.5.4. на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у:
... нерезидентів (у тому числі пов’язаних осіб - нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу;
нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку організаційно-правових форм, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2-1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави (території) реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави (території), в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Фінансовий результат до оподаткування збільшується на всю суму вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 і підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у нерезидентів, визначених абзацами третім і четвертим цього підпункту, якщо такі операції не мають ділової мети. Обов’язок доведення обставин, передбачених цим абзацом, покладається на контролюючий орган із застосуванням відповідних положень статті 39 цього Кодексу. При цьому інші коригування, передбачені цим підпунктом, не застосовуються, а сума цього коригування щодо такої операції зменшується на суму коригування, передбаченого абзацом першим цього підпункту, якщо платник податку самостійно вже застосував це коригування щодо такої операції.
Вимоги цього підпункту не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту.
При цьому, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, коригування фінансового результату до оподаткування здійснюється на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки".
У випадку незастосування вимог цього підпункту на підставі абзацу шостого цього підпункту, якщо контролюючий орган не враховує (не визнає) таку операцію за результатами аналізу відповідно до статті 39 цього Кодексу, фінансовий результат до оподаткування збільшується у порядку, передбаченому абзацом першим підпункту 140.5.2-1 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу. При цьому інші коригування, передбачені цим підпунктом, не застосовуються, а сума цього коригування щодо такої операції зменшується на суму коригування, передбаченого абзацом сьомим цього підпункту, якщо платник податку самостійно вже застосував це коригування щодо такої операції.
Норми цього підпункту застосовуються за результатами податкового (звітного) року."
При цьому GmbH - за перекладом це товариство з обмеженою відповідальністю, такої організаційно-правової форми в Переліку № 480 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/480-2017-%D0%BF?find=1&text=GmbH#w1_2) немає.
Тому коригування Вам проводити не треба
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
🎂 Святкуємо 7EMINAR DAY разом!
Даруємо найвигідніші ціни року та сюрпризи — лише раз на рік, не пропустіть!
Найвигідніші ціниВідповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Запитання про сплату ЄСВ та штрафів для ФОП 1 групи
Чи може ФОП встановити вихідні дні без зарплати
Як правильно відобразити оренду генераторів у формі 4ДФ
Чи обов'язковий письмовий трудовий договір для працівника
Обмеження на бронювання військового обліку для бенефіціарів підприємства
Чи можна використовувати одну касу для онлайн-продажу косметики
Перехід з четвертої групи єдиного податку на третю групу
Як ФОП 3 групи отримати довідку про податковий статус
Перехід з спрощеної на загальну систему: оформлення товару на баланс
Зміни в бронюванні працівників: ОПК та критично важливі підприємства
Перехід на загальну систему: чи можливий найм без податків
Проблеми з лікарняними: необхідність відсканування трудової книжки працівниці
Була вона на …

