Яка дата складання РК при зміні курсу валюти
Подскажите, пожалуйста, какой датой должна быть составлена РК (код причины 502, привожу показатели НН до показателей МД в связи с изменение курса на дату МД) до НН РЕЗ, когда НН РЕЗ была составлена 17.09.25 (НДС 0%), МД 20.09.25 ?
РК подаю в периоде сентября
п. 97 пр. 2 р. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20251001#n8035) не визначає конкретної дати складання такого РК:
"97.4. Розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, складається та підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
а) у зв’язку із зміною кількісних або вартісних показників - виключно до початку оформлення митної декларації, що засвідчує факт вивезення таких товарів за межі митної території України відповідно до вимог митного законодавства;
б) з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації без зміни ставки оподаткування - після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.
Коригування показників податкової накладної, складеної за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, після реєстрації розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, зазначених в абзаці першому цього підпункту, не дозволяється, крім коригування таких показників, як ставка податку та нарахована сума податку відповідно до підпункту "в" цього підпункту;
в) у зв’язку з приведенням розміру ставки, застосованої відповідно до підпункту 97.2 цього пункту, у відповідність з розміром ставки, визначеної підпунктом "б" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу, - після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів та за умови, що такий розрахунок коригування передбачає коригування виключно ставки податку і нарахованої суми податку.
Реєстрація розрахунку коригування до податкової накладної, складеного відповідно до підпункту "а" цього підпункту, в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу."
Отже, Ви можете скласти цей РК в будь-який день після 20.09.2025
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Проблеми з відображенням трудових відносин: що робити далі
Кому з пенсіонерів необхідна ідентифікація в Пенсійному фонді
Документи для зберігання при нарахуванні заробітної плати
Запит щодо заповнення майнової декларації для ФОП 2 групи
Чи підлягає оподаткуванню підвал з комунікаціями
Правильне закриття Дт 6431 при переході на ПДВ системи
У 2025р ТОВ було на спр. системі оподаткування - 3гр без реєстрації …


