Запізнення з реєстрацією акцизної накладної: можливі штрафи
Якщо Ваш випадок підпадає під дві умови (є вина підприємства та 120 календарних днів минуло після дати, на яку платник податку був зобов`язаний скласти акцизну накладну), то лише тоді має бути штраф щодо другого примірника акцизної накладної
Відповідно до п.120-2.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n12700 , відсутність з вини платника акцизного податку, який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника акцизної накладної/розрахунку коригування -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у такій акцизній накладній/розрахунку коригування.
Як сказав Верховний Суд у постанові від 21.11.2023 у справі №640/329/20 https://reyestr.court.gov.ua/Review/115113662 :
… підставою для притягнення платника податку до відповідальності, яка передбачена пунктом 120-2.2 статті 120-2 ПК України, є одночасна наявність двох умов:
- вина платника акцизного податку у не реєстрації (неможливості реєстрації) акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування;
- закінчення 120 календарних днів після дати, на яку платник податку був зобов`язаний скласти акцизну накладну/ розрахунок коригування.
Якщо Ваш випадок підпадає під ці дві умови (вина та 120 календарних днів минуло), то лише тоді має бути штраф щодо другого примірника акцизної накладної.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Правила утримання заробітної плати при лікарняних та боргах
Подовження лікарняних: які документи потрібні для заяви ФОП
Чи може ФОП на загальній системі відобразити витрати у липні
Визначення коду для відображення вимушеного прогулу у табелях
Перспективи анулювання ліцензії при закритті магазину алкоголю
Компенсація за відпустку при звільненні: правильність розрахунків окладу
Питання наступне- працівник на простої знаходився з 01.06.2023 року по 27.04.2026 рік, 01.05.2026 року він звільняється. Оклад на сьогодні 13667, чи правильно я порахую якщо я оклад на сьогодні помножу на 12 місяців і з цієї суми порахую компенсацію відпустки…
Відповідність посад та нарахування зарплати для парамедика та інструктора
Оренда приміщення: умови включення комунальних послуг у плату
Звітність ФОП: чи подається звіт за найманих помісячно
Утримання виконавчого боргу з лікарняних: правові нюанси і підходи
Можливість проведення розрахунку та виплати до звільнення працівника
Робітник звільняється 08.05.2026. Підкажіть, будь ласка, чи можу я провести повний розрахунок із працівником 06.05.2026 (станом на 08.05.2026) та здійснити виплату 06.05.2026, оскільки 08.05.2026 фізично не матиму можливості провести виплату.
Дякую…
Чи можливе укладення договору між ФОП та медзакладом
Чи мають благодійні організації право на адміністративні витрати
Можливості погашення заборгованості за імпортом під час війни
Обслуговуючий банк нам відмовив в придбанні валюти і оплаті заборгованості за цим
контрактом посилаючись на положення Постанова…

