Податкові нюанси оплат за проживання між працівниками в відрядженні
Класний ребус!
Кожен із відряджений звітує за свої трати за КПК. У разі застосування КПК аванс вважається виданим в момент транзакції. Отже:
1. Якщо відрядженого Р роботодавець не уповноважував провести оплату своєю карткою за іншого (а судячи по питанню у кожного із відряджених є картки (КПК та зарплата із авансом), тому доручення звісно не буде), то Р має перевитрати, які має повернути роботодавцю.
2. Відряджений Ч має безоплатну ночівлю, адже документального підтвердження у нього не буде за цю ніч). А це формально приведе до допблага з метою оподаткування.
3. Паркування очевидно розділиться.
4. Рахунок готелю потрібно дивитись. Тут заочно нічого сказати не можна
5. Вся ця краса буде видна при звітуванні. Тут знову ж таки термін звітування. Відряджений має звітувати у встановлений не підприємстві термін. При найми, якщо такий встановлений. Не обов’язково чекати місць за пп. 170.9.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965.
6. Обидва мають подавати Звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (наказ МФУ від 28.09.2015 № 841 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1248-15#Text ). Адже у обох є підстави за пп. 170.9.4 ПКУ.
7. Відряджений Р має повернути перевитрати, якщо не повертає, розраховуєте ПДФО/ВЗ
8. По відрядженому Ч розраховуєте бухдовідкою допблаго відносите цей об’єкт дт 949 Кт 663. База нарахування ПДФО із коефіцієнтом 1,219512 п.164.5 ПКУ). ВЗ без коефіцієнта (ЗІР, 126.05 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42249). Податки утримуються із зарплати.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


