Заголовок тимчасово відсутній
Ні, такі витрати при обчисленні чистого доходу на загальній системі врахувати неможливо.
ФОП має право включити лише ті витрати, які прямо зазначені в п. 177.4 ПКУ, та витрати, які безпосередньо пов'язані з веденням господарської діяльності, були здійснені для отримання доходу у звітному періоді, які документально підтверджені та відображені в формі обліку доходів та витрат, затвердженій Наказом #261 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0865-21#Text
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем, визначений п. 177.4 ст. 177 ПКУ.
Так, згідно з п. п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування, належать, зокрема, суми єдиного внеску у розмірах і порядку, встановлених законом. Згідно з п. 177.11 ст. 177 ПКУ фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи у строк, визначений п. п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до Закону №2464
Враховуючи це, не можна вважати витратами ФОП на загальній системі сплачені ним суми єдиного внеску, які пов’язані з його діяльністю на спрощеній системі: такі суми, хоч і сплачені під час перебування на загальній системі, не мають жодного відношення до доходів ФОП за цей період, а є погашенням зобов’язання перед Фондом за період, коли він був спрощенцем. Отже, до витрат ФОП можливо включити лише ті суми ЄСВ, які нараховані за період, починаючи з переходу на загальну систему.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Проблеми з поданням 4 ДФ: потреба у новій формі звітування
Є відповідь АІ
Включення працівника з інвалідністю до СКШП: нюанси розрахунку
Відпустка без оплату та лікарняний при сумісництві: нюанси
Розрахунок лікарняних з урахуванням відпусток та простоїв у 2026 році
Як правильно нарахувати зарплату за липень 2026 року
ФОП 3 групи: чи потрібно виписувати чек фізособам за послуги
Норми природного убутку рослин та ПДВ при списанні бракованих товарів
Чи потрібно подавати додаток 2 при уточненні ПДВ
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в ПДВ: наслідки та рекомендації для податкової накладної
Виписали податкову накладну на продаж техніки нерезиденту з кодом ставки 902 ( стовбчик 8) замість 901.
Підкажіть, будь ласка, які можуть виникнути податкові наслідки. І яким чином виправити дану помилку…
Донарахування відпускних: відображення в Додатку 1 та 4
Як повернути кошти покупцеві за подвійний платіж ФОП
Вопрос:
Покупатель оплатил за товар на счёт ФОПа в Приватбанке два раза.
24.07.06 и 25.07.26. Одну оплату просит покупатель вернуть.
Обе оплаты зашли на расчётный счёт ФОПа с транзитного счёта
Приватбанка (одного и того же).
По…
Чи потрібна ТТН для внутрішнього транспортування товарів на авто
Є відповідь АІ
Як закрити ФОП: борги, суди чи відразу припинення діяльності
Необхідні КВЕДи для ФОП онлайн-школи на 3-й групі
Які КВЕДи необхідно додати ФОП для здійснення…


