Заголовок тимчасово відсутній
так, ТОВ може укласти договір про надання послуг із самозайнятою особою, яка є податковим резидентом Великої Британії, якщо ця особа є громадянином України. Однак при виплаті доходу такій особі важливо враховувати податкові зобов’язання в Україні та застосування міжнародної угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Великою Британією.
Оскільки самозайнята особа є податковим резидентом Великої Британії, виплата доходу з України вважається доходом нерезидента, а ТОВ виступає податковим агентом. Відповідно до п. 141.4.2 ПКУ, дохід нерезидента (в даному випадку самозайнятої особи) від джерел в Україні підлягає оподаткуванню. Проте, якщо застосовується Конвенція про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Великою Британією, можна зменшити або звільнити цей дохід від оподаткування в Україні.
Україна та Велика Британія мають Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування. Якщо самозайнята особа надає ТОВ довідку про податкове резидентство Великої Британії, то можна знизити ставку ПДФО (або уникнути його сплати в Україні, якщо дохід оподатковується лише у Великій Британії).
Для застосування зниженої ставки ТОВ повинно:
- Отримати від нерезидента довідку про резидентство у Великій Британії (Certificate of Tax Residence).
- Подати цю довідку до податкової в Україні до моменту виплати доходу.
Якщо такої довідки немає, ТОВ зобов’язане утримати ПДФО за ставкою 18% та перерахувати його до бюджету України. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/826_648#Text
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Звітність ФОП: подавати стару форму чи дочекатися нової
Залучення ФОПа на сумісництво: можливості та нюанси працевлаштування
Які документи потрібні для консигнації без видаткової накладної
Дисконтування гарантійного платежу при оренді: ПДВ та нюанси
Дооцінка основних засобів при ліквідації акціонерного товариства
Облік дебіторської заборгованості та повернення: проводки і дії підприємства
Є відповідь АІ
Нарахування лікарняних та терміни виплати зарплати у 4 ДФ
дякую…
Право працівника на основну та додаткову відпустки у 2027 році
Запит на погодження дати звіряння з ТЦК організації
Чи потрібно нараховувати ПДВ на благодійний внесок товаром
Облік благодійної допомоги товаром для загальноподатника без ПДВ
Управління ТОВ без винагороди: права власників та директорів
ФОП на ЄП: КВЕД для приготування їжі в кафе на пляжі
Доукомплектування продукції: облік витрат і ризики ПДВ
Є відповідь АІ
Штрафи за нульову звітність: ризики та можливості для підприємства
Є відповідь АІ
Як виправити помилку в заробітній платі через переплату
Як краще виправити помилку…
Є відповідь АІ
Чи враховується інвалід у квоті під час лікування
Уточнення щодо оформлення співробітника-сумісника у документації підприємства
Яку особисту картку завести на співробітника на підприємстві (і можна зразок)…


