Заголовок тимчасово відсутній
Вартість землі в 2024 р. складала 5100,0 тис.грн. В 2025 році нормативна оцінка вже складає 6000 тис.грн. Як в бух обліку необхідно відобразити збільшення нормативної вартості землі? Які будуть проводки?
Дякуємо
Зміна нормативної грошової оцінки землі не впливає на Ваш Дт 101, якщо ця земля у Вас у власності, це не передбачено НПСБО 7 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00#Text)
Значення нормативної грошової оцінки (НГО) землі використовується для інших цілей - зокрема, для обчислення податку за землю.
Законом про оцінку земель № 1378 визначено наступне в ст. 5 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1378-15#n38):
"...Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, плати за суборенду (у разі передачі в суборенду земельних ділянок державної власності, які орендуються акціонерним товариством, товариством з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, що утворилося шляхом перетворення державного підприємства, у постійному користуванні якого перебували такі земельні ділянки), втрат лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель..."
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


