Заголовок тимчасово відсутній
На нашу думку, Вам не треба платити ПДВ за послуги електронного сервісу, якщо Ви є ФОП на ЄП без ПДВ, а нерезидент, що надає Вам електронні послуги - зареєстрований в Україні платником ПДВ
За визначенням п. 14.1.56-5 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256):
"14.1.56-5. електронні послуги - послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. До таких послуг, зокрема, але не виключно, належать:
...б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;
...г) надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;
...д) надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень;
е) постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
є) надання рекламних послуг у мережі Інтернет, мобільних додатках та на інших електронних ресурсах, надання рекламного простору, у тому числі шляхом розміщення банерних рекламних повідомлень на веб-сайтах, веб-сторінках чи веб-порталах."
Місцем постачання цих послуг є місце реєстрації покупців за п. 186.3-1 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4496)
Але! оскільки Ви є ФОП, який не є платником ПДВ, то нерезидент, що надає Вам послуги, самостійно по Вашим послугам має сплачувати ПДВ в Україні за правилами ст. 208-1 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20240129#n18844):
"208-1.1. Цією статтею встановлюються правила оподаткування електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі постачання таких послуг фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, яку не зареєстровано як платника податку (далі у цій статті - фізична особа), особою-нерезидентом, яка визначена підпунктом "д" підпункту 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу і яку зареєстровано як платника податку відповідно до пункту 208-1.2 цієї статті.
Якщо електронні послуги на митній території України постачаються фізичній особі через посередника, то для цілей оподаткування цим податком вважається, що посередник є постачальником таких електронних послуг. На такого посередника, якщо він є особою-нерезидентом, поширюються правила оподаткування, встановлені цією статтею. Положення цього абзацу не поширюються на осіб-нерезидентів, які постачають електронні послуги за посередницькими договорами у разі, якщо у рахунках (квитанціях), наданих замовникам електронних послуг, визначено перелік таких електронних послуг та їх фактичного постачальника."
Отже, Вам не треба сплачувати ПДВ чи подавати Розрахунок ПЗ з послуг нерезидента, якщо нерезидент зареєстрований в Україні платником ПДВ з електронних послуг.
Якщо ж нерезидент не зареєстрований в Україні платником ПДВ за правилами ст. 208-1 ПКУ, то В маєте нарахувати та сплатити ПДВ з таких послуг
ЗІР (101.20, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37020):
"Який порядок подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України та який порядок сплати таких зобов’язань?
Відповідь:
Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі – Розрахунок) подається отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, в якому наявні такі операції.
При цьому нарахована у Розрахунку сума ПДВ, підлягає сплаті до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем зазначеного 20 – денного строку."
Отже, Ви маєте нарахувати 20% ПДВ на ці послуги, подати Розрахунок до ДПС та сплатити цей ПДВ до бюджету.
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Ліміт доходу для ФОП на спрощеній системі: роз'яснення
Перехід на спрощену систему оподаткування для ФОП: можливості
Розрахунок резерву відпусток: окремий підрахунок за 2023 рік
Можливість зарахування сплачених податків після подання декларації
Як зарахувати трудовий та страховий стаж при навчанні
Перерахунок ЄСВ при поновленні довідки працівника-інваліда: що робити
Як правильно оформити наказ про відпустку по вагітності
Спрощений режим трудових відносин: оформлення договору та посилання на КЗпП
Потрібно зафіксувати спрощений режим регулювання трудових відносин між ФОП роботодавцем та …
Виплата лікарняних під час бронювання: важливі нюанси для підприємства
Розрахунок ЄСВ для працівника за сумісництвом з окладом 8000 гривень
Добрий день!Підприємство - ТОВ, приймає на роботу …
Включення працівника у графік відпусток під час військового стану
Види відпусток для найманих працівників ФОП та оформлення
Алгоритм відображення зарплати померлого працівника у звітності
Помилка в розрахунках лікарняного: як донарахувати недоплату
При перевідки річних розрахунків, була виявлена помилка в розрахунку суми …

