Заголовок тимчасово відсутній
Лікарняний слід оплачувати незалежно від дати звільнення.
Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1105-14#n1309 допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується ПФУ з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Порядок 440 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/440-2015-%D0%BF#n9 не містить вимоги оплачувати перші п'ять днів за рахунок роботодавця незалежно від дати звільнення.
Тож після звільнення лікарняний оплачується тільки за рахунок ПФУ. За рахунок роботодавця слід було оплатити лише 10.12.2024 за умови, що за цей день працівнику не була виплачена зароьбітна плата
ПФУ в листі від 01.05.2023 № 2800-030401-8/23664 наголошує: «Після формування електронного листка непрацездатності в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ роботодавець відповідно до ст. 24 Закону № 1105 протягом 10 робочих днів із дня закінчення строку його дії (зміни статусу на «готовий до сплати») призначає страхову виплату застрахованій особі, зокрема й тій особі, яка звільнилася».
Після звільнення працівника підприємство не несе обов’язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків. Отже, суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані та виплачені особам після їх звільнення, не є базою нарахування єдиного внеску. (ЗІР, категорія 201.04.01 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39910 ). Таким чином, в вашому випадку ЄСВ на лікарняні не нараховується.
Дохід у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності оподатковується за загальними правилами для платників податків – фізичних осіб незалежно від дати звільнення. Тому ПДФО і військовий збір з лікарняних утримується.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Документи для підтвердження згоди працівника на передачу сканів
Штрафи за відсутність військового обліку: загальний чи окремий розрахунок
Звітність ТОВ з інвалідністю: необхідність, бланк та штрафи за несвоєчасність
Чи потрібно подавати інвалідний звіт та куди його відправити
Чи потрібно подавати звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю
Військовий облік: обов'язки щодо звітування по ЄСВ працівника
Чи потрібно подавати декларацію з ПДВ за неповний квітень
Як розрахувати середню зарплату для відпускних при звільненні
Списання дебіторської заборгованості: чи нараховується єдиний податок
Оплата за послуги з рахунку в Євро: законність в Україні
Оцифрування трудових книжок: обов'язкові терміни та наслідки для працівників
Чи обов'язково до 10 червня 2026 року оцифровувати трудові книжки працівників, у яких трудовий стаж починається після 2004 року?
які наслідки за неоцифрування трудових книжок до 10 червня 2026 року…

