Заголовок тимчасово відсутній
Маємо фактично надані послуги нерезиденту у поточному місяці, але дата інвойсу - це фактичний день подання його для нерезидента(такі умови замовника). інвойс буде виставлений наступного місяця, підкажіть як вірно відобразити у себе дохід по фактично наданим послугам та як бути із курсовими різницями на дату балансу. Послули надані у грудні, але дата інвосу буде січень. Як бути з перехідним періодом? Дякую
На нашу думку, треба враховувати норми НПСБО 15 щодо визначення дати реалізації послуг (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99#Text):
"10. Дохід, пов'язаний з наданням послуг, визнається, виходячи зі ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу, якщо може бути достовірно оцінений результат цієї операції.
Результат операції з надання послуг може бути достовірно оцінений за наявності ВСІХ наведених нижче умов:
можливості достовірної оцінки доходу;
імовірності надходження економічних вигод від надання послуг;
можливості достовірної оцінки ступеня завершеності надання послуг на дату балансу;
можливості достовірної оцінки витрат, здійснених для надання послуг та необхідних для їх завершення.
11. Оцінка ступеня завершеності операції з надання послуг проводиться:
вивченням виконаної роботи;
визначенням питомої ваги обсягу послуг, наданих на певну дату, у загальному обсязі послуг, які мають бути надані;
визначенням питомої ваги витрат, яких зазнає підприємство у зв'язку із наданням послуг, у загальній очікуваній сумі таких витрат. Сума витрат, здійснених на певну дату, включає тільки ті
витрати, які відображають обсяг наданих послуг на цю саму дату."
Отже, якщо на дату завершення робіт/послуг (31.12.2024) за умовами договору Ви маєте можливість достовірно оцінити суму доходу, вірогідність отримання оплати від замовника, оцінку ступеня завершеності послуг та витрат, пов`язаних з ними, то дата визнання доходу - 31.12.2024.
Прийміть до уваги, що якщо не будуть визнані доходи у відповідному місяці, то не визнаються і витрати реалізації. Тобто за відсутності проводки Дт 36 Кт 70, не буде проводки Дт 903 Кт 23, всі накопичені витрати будуть на сальдо Дт 23.
Це відповідає нормі НПСБО 16 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0027-00#Text):
" 7. Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені."
Крім того, Закон про бухоблік № 996 в ст. 9 визначає наступне (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n155):
"5. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені."
Додатково рекомендуємо отримати роз`яснення МФУ
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

Тестування питань: аналіз та підходи до формування запитань
Виправлення помилок у звіті ЄСВ: поради щодо дій
Виправлення неточності у військовому обліку: подальші дії підприємства
Коригування звіту 4ДФ при поверненні коштів ФОПу
Чи може ФОП на спрощеній системі орендувати приміщення
Дисконтування поворотної фінансової допомоги: необхідність та умови повернення
Коригування фінансового результату при покупках у нерезидентів: нюанси
Як правильно списати стару програму під час переходу на нову
Перебронювання працівників: терміни та дії в військовому обліку
Терміни оновлення списків військовозобов'язаних у додатку ДІЯ
Пільги для ФОП 2 групи у зоні бойових дій 2025 року
Ліміт доходу для ФОП на спрощеній системі: роз'яснення
Видача фіскальних чеків через окреме РРО для онлайн-продажів
ФОП має онлайн продаж послуг Використовує для інтернет замовлень окреме прро …
Перехід на спрощену систему оподаткування для ФОП: можливості
Чи враховується лікарняний при розрахунку середньої зарплати
Розрахунок резерву відпусток: окремий підрахунок за 2023 рік
Перереєстрація ПРРО: як вказати ІПН при зміні групи
З січня 2026, перейшои на 3 …

