Заголовок тимчасово відсутній
Штрафних санкцій скоріш за все у Вас не буде.
1. Дійсно, якщо Ваше підприємство складає фінзвітність за формами № 1-м та № 2-м, то вартість покупних товарів окремо має наводитися у рядку 1103 (див. п. 2.7 р. II НП(С)БО 25 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0161-00#n42). Тобто, по суті, Вами допущено методологічну помилку, яка впливає на достовірність фінзвітності. Проте в такому разі Вам може загрожувати лише адмінштраф за неправильне ведення бухобліку. Так, відповідно до ст. 164-2 КпАП - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#n1484 відсутність бухобліку або ведення його з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності, несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризацій грошових коштів і матеріальних цінностей, несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану підприємства державного сектору економіки та звіту про його виконання, перешкоджання працівникам органу державного фінансового контролю у проведенні ревізій та перевірок, невжиття заходів по відшкодуванню з винних осіб збитків від недостач, розтрат, крадіжок і безгосподарності тягнуть за собою накладення штрафу від 136 грн до 255 грн. За повторне вчинення протягом року означеного правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 170 грн до 340 грн.
Накладати адмінстягнення з означеного правопорушення вправі органи державного фінансового контролю, тобто Держаудитслужба (ст. 243-1 КпАП). А вона може перевіряти лише ті підприємства, установи, організації, які мають відношення до бюджетних коштів (ст. ст. 2, 10 Закону про держфінконтроль - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2939-12#n18). Тому у зоні ризику адмінштрафу від Держаудитслужби за неподання фінзвітності чи помилки у ній можуть опинитися виключно посадові особи згаданих суб’єктів господарювання.
2. Щодо переподання фінзвітності відмітимо таке. Частина 6 ст. 14 Закону про бухоблік - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n237 дозволяє підприємствам подавати уточнену фінансову звітність та уточнену консолідовану фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин.
Отже, в обговорюваному випадку, якщо Ви вважаєтете за потрібне, то Ви можете оформити "правильну" фінансову звітність (тобто з уже виправленими показниками) за помилковий період і повторно переподати її (зокрема, в статистику) чи переоприлюднити її в той самий спосіб, як Ви це робили із фінзвітністю, яку уточнюєте (ч. 6 ст. 14 Закону про бухоблік).
Поруч з цим, якщо Ви - платники податку на прибуток, то Вам варто знати, що у категорії 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35255 податківці відмічали, що якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники декларації з податку на прибуток (а, судячи із запитання, помилка у Вас не впливає на фінрезультат, а отже, і показники прибуткової деки також), то платник повинен подати в податкову уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому самому порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої декларації з податку на прибуток.
При цьому в іншій консультації із категорії 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=36311 податківці вказували: платник податку, який за відповідний звітний період подавав разом з відповідною декларацією з податку на прибуток фінансову звітність за форматом з першою літерою «S» або «J», при її поданні з виправленими показниками через Електронний кабінет обирає необхідний формат з першою літерою «S» або «J» та «стан документа» – звітний.
Отже, зважаючи на означені рекомендації податкової, аби подати уточнену фінзвітність через електронний кабінет, слід вибрати той самий формат, який був використаний під час подання фінзвітності з помилкою. Інакше кажучи, якщо, наприклад, "помилкову" фінзвітність Ви подавали за формою "S", то "виправлену" цю фінзвітність Вам теж слід подавати за цією ж формою.
Також зауважимо, що ще в одній консультації із категорії 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38751 контролери зауважували: при створенні електронного документа фінансової звітності за звітний період або уточненої фінансової звітності за минулий податковий (звітний) період в режимі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету необхідно обрати: звітний рік та звітний період (квартал або півріччя або 9 місяців (три квартали) або рік), за який подається така фінансова звітність. При цьому уточнену фінансову звітність за минулий податковий (звітний) період (у т. ч. у разі внесення до неї змін) слід подавати за формою, яка діяла у звітному (податковому) періоді, за який звітує платник податку.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Запит щодо форми звіту по інвалідам та термінів подання
ПДВ: Чи потрібно складати РК після міжнародних перевезень
10.04.2026 – 4100дол.США (178 207,73грн);
16.04.2026 – 4200 дол.США (182 763,84грн); 24.04.2026 – 5650 дол.США (248…

