Заголовок тимчасово відсутній
На жаль, інформаціїї не зовсім достатньо для остаточного висновку (зокрема, не зовсім розуміло - хто винуватець ДТП, та хто отримує страхове відшкодування - водій, що керував Вашим автомобілем, як пострадждала особа, чи навпаки, цей водій є винуватцем ДТП).
Тож, щоб надати попередню інформацію, розглянемо випадок, якщо найманий, але не офрмлений водій Вашого автомбіля є винуватцем ДТП.
За загальним правилом відповідальність за завдану шкоду в разі ДТП несе водій транспортного засобу, який визнається винним. Шкода, завдана під час ДТП відшкодовується особою, яка володіє автомобілем (володіє в даний момент на законних підставах) або утримання якого створює підвищену небезпеку- така норма закріплена у частині 2 статті 1187 Цивільного кодексу. Тут не варто перейматися через те, що водій не офрмлений - оскільки автомбіль не в угоні , був наданий йому для поїздки, він мав техпаспорт - це означає, що він володів ним в цей момент на законних підставах.
Але є виключення з цього правила. Це стосується тих випадків, коли ДТП вчинив водій, який працює за наймом. Наприклад, якщо у ДТП винен найманий водій, то відповідальність за завдану шкоду буде нести роботодавець.
Це передбачено у статті 1191 Цивільного кодексу, в якій вказано, що особа, котра здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки не несе відповідальності за шкоду заподіяну потерпілим особам, у випадку якщо вона керувала автомобілем у зв'язку з виконанням трудових обов'язків.
Такої позиції й дотримуються суди. Зокрема Верховний суд у постанові від 05.09.2018 по справі №534/872/і6-ц вказав, що шкода (і моральна також), спричинена у зв'язку ДТП з вини водія, котрий виконував свої трудові обов'язки та керував автомобілем, що належить його роботодавцю, відшкодовується саме власником цього автомобіля, а не безпосередньо винним водієм.
Тобто, суди зазначають, що відшкодувати завдану шкоду має роботодавець, а не водій. Але обов'язковою умовою має бути те, що водій, який винний у ДТП виконував ту роботу, яка передбачена умовами трудового договору або посадовою інструкцією.
Але в даному випадку водій не оформлений офіційно! В такому випадку відповідати за завдану шкоду повинен водій, який спричинив ДТП. Оскільки ключовою умовою для стягнення завданої шкоди з юридичної особи-роботодавця є наявність трудових відносин, які повинні бути документально підтвердженими.
Але з того водія , який скоїв ДТП під час роботи (який був офіційно оформлений), роботодавець може стягнути завдану шкоду в порядку регресу. Не щобов'язаний, але має таку можливість.
Тому, в першу чергу слід підкреслити, що вданому випадку відповідальність несе винний у скоєнні ДТП водій Підприємство може за бажанням здійснити якісь дії, щоб розділити цю відповідальність, але - це повністю на його розсуд і залежить від його бажання Я надаю це пояснення у порядку інформації, але , якщо ситуація інша - доцільно надати уточнення до питання.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ТОВ сплачувати акцизний податок з тютюну
Первинна документація: технологічна карта чи калькуляційна карта
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті: покрокова інструкція
Правильний формат адреси для фіскального чеку в 20-ОПП
1. в 20-опп адреса: "солом'янський район міста київ (київ тергромада) вулиця бандери 258"
2. в 1-прро адреса: "м. київ, солом'янський район вул. бандери, буд. 258" - ця інформація підтягнулася автоматично.
який саме варіант адреси повинен бути у…
Виправлення помилки у звіті 4ДФ за допомогою уточнюючого звіту
Безпечні договори для списання пального у благодійних фондах
Ризики та оподаткування витрат на медичне страхування благодійних фондів
Оподаткування цільової благодійної допомоги для піклувальників та опікунів
допомоги:
25
170.7.4 пку
не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна
допомога у будь-якій сумі, надана резидентами - юо, або фо:
3) сім’ям усиновлювачі, опікунам, піклувальникам… як…

