Заголовок тимчасово відсутній
ФОП ЄСВ "за себе" сплачувати не потрібно.
ФОП, який має основне місце роботи, і за нього роботодавець сплачує мінімальний ЄСВ- звільнений від сплати ЄСВ "за себе".
Починаючи із 01.01.2021 року діють норми Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/592-20#Text , які передбачають, що ФОП, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Відповідні зміни внесли до ч. 6 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про ЄСВ» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n57
Ба більше, згідно роз'яснень податкової, а саме- ІПК від 01.11.2021 р. N 4139/ІПК/99-00-04-03-03-06- якщо ФОП має основне місце роботи і роботодавець сплачує за нього ЄСВ у розмірі не нижче мінімального, то ФОП добровільно сплачувати ЄСВ «за себе» не може, це не передбачено чинним законодавством. ФОП може сплачувати ЄСВ за себе тільки за ті місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі менше мінімального страхового внеску. Якщо ж ФОП сплачував все ж таки ЄСВ за себе, то ці кошти вважаються помилково або надміру сплаченими.
Висновок: так як роботодавець сплачує за ФОП як за найманого працівника ЄСВ у сумі більший, ніж мінімальний розмір, то ФОП ЄСВ "за себе" не сплачує.
Щодо подання Додатку 1, то його не подають у складі річної декларації. Про це зазначають податківці в ЗІР, категорія 107.01.07: Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, які мають основне місце роботи, та за яких роботодавцем сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) у розмірі не менше мінімального страхового внеску за всі календарні місяці звітного періоду, додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – Додаток 1) до Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця не заповнюють та не подають.
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37201
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Повернення авансу за оренду: оформлення РК та ПДВ нюанси
09.01.2026 року підприємству було заплачено аванс за оренду …
Коли подавати заяву на додавання КВЕДів при зміні групи ФОП
Чи потрібен РРО або ПРРО для інтернет послуг
Звірка з ТЦК: формування списків працівників для обліку
На яку дату формувати списки для ТЦК …
Чи потрібно доплачувати різницю ЄСВ для ФОП на загальній системі
КВЕД для ФОП на спрощеній системі при продажу квітів
Виплати на дитину при поверненні працівниці з відпустки
Порушення ліцензійних умов: що робити ФОП після продажу
Перевезення залишків алкоголю при припиненні ліцензії ФОП: нюанси
Запит митниці на сплату податків за батарею BLUETTI B300K
ФОП, привіз товар із Польщі а саме Додаткова батарея для зарядної …


