Заголовок тимчасово відсутній
Статтею 12 Закону 2136 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text передбачено 2 види такої відпустки:
-відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону 2136. Надається тільки за згодою сторін і не обмежена тривалістю, але в межах воєнного стану. Перебувати в такій відпустці (за згодою сторін) можна хоч весь період військового стану, якщо роботодавець не проти та .може надаватись будь-якому працівнику. Право оформлювати таку відпустку зявилось з 24.03.2022 р. Тож якщо роботодавець не згоден, то таку відпустку не надають;
-відповідно до ч. 4 ст 12 Закону 2136. Надається в обовязковому порядку працівникам, які виїхали за кордон або набули статусу ВПО тривалістю не більше 90 кдн. Оформити цю відпустку можна починаючи з 19.07.2022 р. Відмовити у такій відпустці роботодавець не може, але вона надається тільки певним категоріям працівників: тим які виїхали за кордон і підтвердити це можна наприклад відмітками у паспорті про перетин кордону, або працівникам, які набули статус ВПО. Цей статус також слід підтвердити відповідною довідкою. Якщо така категорія працівників вже використала всі 90 днів такої відпустки, то оформити за цією підставлю відпустку же не можна. 90 днів можна використити або одразу всі 90 днів, або частинами, але в сумарній кількості не більше 90 днів. Якщо працівник використав всі 90 днів відпустки за ч. 4 ст. 12 Закону 2136, він може оформити звичайну відпустку без збереження зарплати на час воєнного стану за згодою сторін відповідно до ч. 3 ст 12 Закону 2136. Таку відпустку також надають в межах воєнного стану.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно отримувати заяву на виплату зарплати через банк
Оплата лікарняного після 120 днів: права підприємця та нюанси
Продаж трактора фізичній особі: залишкова вартість та податкові наслідки
Чи потрібно повідомляти податкову про прийняття працівника за ЦПХ
Питання про реєстрацію ФОП та сплату ЄП у січні
Можливість передачі кадрових обов'язків логісту: питання та відповіді
Доплата інвалідам за виконання важливого завдання: законність та квоти
Коли ФОП на другій групі стає платником єдиного податку
Обов'язок нарахування ЄСВ для ФОП з інвалідністю третьої групи
ФОП отримує кошти на IBAN: чи потрібен чек ПРРО
Уточнення звітності при неправильному зазначенні ПІБ працівника необхідне
Необхідні КВЕДи для ФОП, що продає дієтичні добавки
Виплата добових директору в відрядженні: законність та порядок дій
ТОВ — резидент Дія Сіті, директор їде у відрядження за кордон …


