Заголовок тимчасово відсутній
В пп. 3 п. 292.11 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038) зазначено, що не включаються до доходу платника ЄП суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.
Поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення (пп. 14.1.257 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256).
Позика - грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики (п. 14.1.267 ПКУ).
Таким чином, отримана ТОВ позика не є поворотною фіндопомогою, тому немає підстав застосовувати до неї норму щодо включення до доходу за спливом 12 місяців.
В той же час в пп. 3 п. 292.11 ПКУ йдеться про кредит, а не позику, але по суті ці операції схожі. Тому вважаємо, що до доходу включати не потрібно
Також можна отримати роз’яснення від ДПС на свій адрес.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


