Заголовок тимчасово відсутній
Потрібно подати Уточнюючу декларацію по єдиному податку з Уточнюючим Додатком 1 за 2023 рік, сплатити ЄСВ за 2023 рік, але за несвоєчасну сплату будуть нараховані штрафні санкції.
Якщо ФОП приймає рішення сплачувати ЄСВ за 2023 рік, то йому потрібно подати Уточнюючу річну декларацію по єдиному податку за 2023 рік з Уточнюючим Додатком 1 по ЄСВ. В полі 9 Додатку 1 зазначаються нарахування по ЄСВ за всі місяці року. В розділі 10 Додатку 1 потрібно буде заповнити рядки 1, 2, 3, 5. В рядок 1 переноситься сума ЄСВ із Звітного Додатку 1 за 2023 рік-0,00, в рядку 2 зазначається сума ЄСВ із графи 4 розділу 9 Уточнюючого Додатку 1, в рядку 3 зазначається сума ЄСВ до збільшення, тобто це і буде той ЄСВ, який доплатить ФОП за 2023 рік.
Якщо ФОП є платником єдиного податку 3 групи, то Уточнюючу декларацію заповнюєте повністю, якщо в ній не було помилок, то дублюєте Звітну річну декларацію за 2023 рік, потім переходимо до розділу VI декларації, в якому заповнюєте рядки 15 та 16. Якщо ФОП - платник єдиного податку 1-2 групи, то просто дублюємо Звітну декларацію, розділ VI декларації не заповнюємо. В рядку 21 декларації зазначаєте правильну суму ЄСВ, яка переноситься із графи 4 розділу 9 Додатку 1, ставите відмітку про подання разом із декларацією Додатку 1.
Так як з 1 серпня 2023 р. відновили нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату ЄСВ, то відповідно до пп.2 п.11 ст. 25 Закону № 2464 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/ed20230801#n554 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум. Також на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (п.10 ст.25 Закону № 2464).
ДПС у своїх роз'ясненнях https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/696419.html зазначають наступне:до платників єдиного внеску,зазначених в пунктах 4, 5 та 5 і частини першої статті 4 Закону № 2464, які обчислять і нарахують єдиний внесок та подадуть до контролюючого органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплатять самостійно визначені зобов’язання, з 01.08.2023 контролюючим органом будуть застосовуватись заходи впливу та стягнення визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону № 2464.
Підсумовуючи викладене, контролюючі органи застосовують штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону № 2464, та пеню за порушення вчинені у період до 01.03.2020 та починаючи з 01.08.2023р. За порушення платниками законодавства про єдиний внесок в період з 01.03.2020 по 31.07.2023 контролюючим органом штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 Закону № 2464, не застосовуються, а пеня нарахована за цей період підлягає списанню https://svp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/695899.html
На підставі цього роз'яснення та роз'яснення в ЗІР, категорія 201.09 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40548 на гарячій ліній ДПС консультують, що якщо ФОП зараз сплатить ЄСВ за 2023 рік, то штраф буде за несвоєчасну сплату за 3 та 4 квартал 2023 р.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Корекція податкової накладної: правильний код для РК та ПН
Визначення періоду соціальної відпустки для працівниці з дитиною
Заповнення додатка 2 до декларації з ПДВ: нюанси та питання
Відповідальність підприємства за несвоєчасне повідомлення про сумісництво
Чи слід встановлювати доплату інспектору за військовий облік
Є відповідь АІ
Нарахування 8% доплати та відпустки для електрогазозварника
Правильне оформлення доплат за ведення військового обліку в відсутності
"Доплату за ведення військового обліку у разі відсутності інспектора з…
Оплата лікарняного під час відпустки за власний рахунок: нюанси
Є відповідь АІ
ПДФО та ВЗ при продажу земельної ділянки юридичною особою
Виправлення звітності про припинення співпраці з фахівцем
Є відповідь АІ
Чи потрібно оформлювати касові документи за ДСТУ 4163:2020
Оплата лікарняних листів зовнішнім спільникам: обов'язки та санкції
Є відповідь АІ
Облік лікарняних виплат після звільнення працівника: нюанси звітності
Облік товарних операцій: купівля, продаж та ПДВ для ТОВ
Проведення операцій з ПДВ: купівля, продаж та оформлення ПН
Вопроси щодо звітності ФОП без доходів у 2025 році

Документи для ФОП 2 групи при продажу побутової техніки
1. фізична особа придбала товар , перерахувавши кошти на айбан
2. Техніку було видано в кредит через ПУМБ, банк перерахував кошти на…
Визначення коду УКТ ЗЕД для дитячих трикотажних шапочок
Перевірка правильності розрахунку цільового внеску для працівників
Загальна з/п за 2 квартал 225 755,72 грн
8 працівників повна ставка основне місце роботи та 1 сумісник 0,5 ставки.
розрахунок: (225 755,72 / 3 / 8,5) *40%*3*1= 10623,8 * 50% = 5311,9 грн…
Є відповідь АІ


