Заголовок тимчасово відсутній
На нашу думку, якщо місцевим законодавством країни КІК передбачено, що перший звітний рік може бути більший календарного (якщо підприємство зареєстроване наприкінці року), то у Вас першим роком, за який маєте подати Звіт про КІК буде перший повний звітний період з "хвостиком" попереднього року. Тобто, вперше подаєте Звіт про КІК за 2024 рік, оскільки саме за цей рік буде перша фінзвітінсть, якщо підприємство зареєстрвоане наприкінці 2023 року.
Це фактично відповідає такій нормі ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD#n18466):
"39-2.5.1. Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку контрольованої іноземної компанії звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період контрольованої іноземної компанії, що закінчується протягом календарного року."
За 2023 рік подати Звіт про КІК буде технічно неможливо без фінзвітіності (а її не буде ніколи!).
Також до Звіту про КІК за 2024 р. В маєте право подати довільні пояснення, в яких вказати - чому Ви подаєте звіт вперше за 2024 рік.
Якщо будуть запити від ДПС щодо неподаного звіту про КІК за 2023 рік, то Ви так само маєте надати хм пояснення і підтвердження - чому саме Ви не подали Звіт про КІК за 2023 рік з посиланням на норми законодавства Естонії.
Окремих штрафів за відсутність фінзвітності КІК немає.
Є тільки штраф за неподання Звіту про КІК - ст. 120 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20240129#n2399):
"120.7. Неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Невідображення контролюючою особою у звіті про контрольовані іноземні компанії відомостей щодо наявних контрольованих іноземних компаній та/або невідображення інформації, визначеної підпунктами "г" - "з" підпункту 39-2.5.3 пункту 39-2.5 статті 39-2 цього Кодексу, щодо наявних контрольованих іноземних компаній -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3 відсотків суми доходу контрольованих іноземних компаній або 25 відсотків скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії за відповідний рік, не відображених у звіті про контрольовані іноземні компанії, залежно від того, яке з таких значень є більшим, але не більше 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен факт невідображення контрольованої іноземної компанії та/або за всі невідображені суми."
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оформлення обліку послуг прожарки сої для виставки
Правильна реєстрація податкової накладної у платіжній системі
Загроза недійсності чеків для ФОП через неправильну ставку ПДВ
ФОП 2 група, не платник ПДВ
у фіскальних чеках ставив заміть "без ПДВ" - "ставка 0"
яка загроза для ФОП? визнають чеки недійсними? і штраф 100%…
Неправильне зарахування коштів: штрафи та можливість виправлення ситуації
Облік ПДВ та доплат за безкоштовне харчування працівників
Як правильно розрахувати лікарняний для працівника зі сумісництвом
Податкові наслідки переведення фінансової допомоги у безповоротну
ПДВ при оплаті аккаунту IOS для IT-компанії: що робити
Використання двох ПРРО для інтернет-торгівлі та послуг бровіста
Чи потрібно проводити чек при оплаті через розрахунковий рахунок
Доплата ЄСВ для працівника-сумісника на 0,5 ставки: нюанси
Виплата добових та оформлення документів для тривалих відряджень
Чи звільняється мобілізований ФОП від сплати ЄСВ за себе
Врахування військовозобов'язаних з бронюванням для подачі звітності
Чи може ФОП на загальній системі не сплачувати ЄСВ
Помилка в кодах товару: як оскаржити рішення податкової
розмитнили товар "Світильники не електричні, в якостіджерела світла використовуютьсяпарафінові свічки (лампадки ) LAMPION" по коду 9405 50 00 00
виписали накладну
свічка…

