Заголовок тимчасово відсутній
ФОП потрібно сплатити ЄСВ з чистого доходу отриманого за рік.
Тобто, у Вашому випадку з суми 7 тис грн за кожен місяць. База нарахування ЄСВ – чистий оподатковуваний дохід (прибуток) × 0,22. При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується ЄСВ, враховуються тільки календарні місяці, в яких отримано такий дохід прибуток.
Тому, якщо ФОП на ЗС вирішив сплачувати ЄСВ і не користуватись «воєнною пільгою» згідно п. 9-19 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, то він повинен сплачувати ЄСВ з чистого доходу отриманого за звітний місяць, але не менше МЗП. Якщо доходу у певному місяці не було взагалі, то ФОП може не сплачувати ЄСВ за цей місяць. На підтвердження того, що ФОП на ЗС не може сплачувати ЄСВ з МЗП, якщо отримав дохід у звітному місяці більше ніж МЗП передбачено Законом № 2464.
Згідно п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску. Згідно ст. 7 Закону про ЄСВ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n169 для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n169
А звітним періодом для ФОП на ЗС є календарний рік і ПДФО та ВЗ сплачується такими ФОП з чистого доходу отриманого на календарний рік згідно п. 177.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n4292
Тому, ФОП на ЗС може чистий дохід отриманий за звітний рік поділити на 12 місяців і сплатити ЄСВ 22 % з суми такого чистого доходу, але не менше МСВ за місяць. Тому, якщо чистий дохід у ФОП на ЗС за місця 7 тис грн, то ЄСВ сплачуться з суми 7 тис грн., а якщо дохід у 2023 році у певних місяцях був менше МЗП (6700), то ЄСВ потрібно було сплатити з суми 6700 грн.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ТОВ сплачувати акцизний податок з тютюну
Первинна документація: технологічна карта чи калькуляційна карта
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті: покрокова інструкція
Виправлення помилки у звіті 4ДФ за допомогою уточнюючого звіту
Безпечні договори для списання пального у благодійних фондах
Ризики та оподаткування витрат на медичне страхування благодійних фондів
Оподаткування цільової благодійної допомоги для піклувальників та опікунів
допомоги:
25
170.7.4 пку
не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна
допомога у будь-якій сумі, надана резидентами - юо, або фо:
3) сім’ям усиновлювачі, опікунам, піклувальникам… як…

