Заголовок тимчасово відсутній
Так, певні ризики є.
ДПС може вважати такі розрахунки негрошовими згідно п. 291.6 ПКУ, оскільки ФОП отримує дохід від реалізації свого товару за мінусом комісії GLOVO, як агента, який надає послуги з розміщення інформації про товари, які реалізує такий ФОП. У випадку співпраці з Glovo ФОП отримує виручку від реалізації своєї продукції частково у формі заліку послуг, що є негрошовими розрахунками згідно п. 291.6 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n6946 А при здійсненні таких розрахунків ФОП на ЄП повинен перейти на ЗС згідно пп. 4 п. 298.2.3 ПКУ і оподаткувати дохід отриманий від GLOVO ЄП 15 % згідно п. 293.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n7213 Тому, у ФОП є загроза позбавлення статусу платника ЄП.
Однак, при реалізації продукції через GLOVO не відбувається переходу права власності на товар до GLOVO, а права на такий товар переходять до покупця. GLOVO діє як агент зі збору платежів від покупців такого товару, від імені продавця такого товару. І оплата товару на GLOVO фактично вважається оплатою товару продавцю або виробнику такого товару. Тобто, GLOVO фактично лише зараховує кошти на рахунок продавця як це робить наприклад банк при отриманні оплати за товар через термінал чи Нова Пей при отриманні оплати за товар від Нової пошти. В таких випадках ДПС не вважає такі оплати негрошовими і не переводить ФОП, які отримують оплати від банку або екваєра чи від Нова Пей на загальну систему.
Тому, ФОП краще отримувати всю суму від Glovo, а потім перерахувати Glovo його комісію. Якщо немає можливості так працювати, то ФОП потрібно включати у свій дохід всю суму за реалізований товар (разом з комісією Glovo, як ще роблять платники податків при отриманні оплати через термінал) або отримати письмову ІПК і діяти відповідно до цієї ІПК. Однак, ситуація співпраці з GLOVO є досить спірною, і не можна однозначно вважати такі операції негрошовими згідно норм ПКУ. На сьогодні немає роз’яснень ДПС з цього питання.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ТОВ сплачувати акцизний податок з тютюну
Первинна документація: технологічна карта чи калькуляційна карта
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті: покрокова інструкція
Виправлення помилки у звіті 4ДФ за допомогою уточнюючого звіту
Безпечні договори для списання пального у благодійних фондах
Ризики та оподаткування витрат на медичне страхування благодійних фондів
Оподаткування цільової благодійної допомоги для піклувальників та опікунів
допомоги:
25
170.7.4 пку
не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна
допомога у будь-якій сумі, надана резидентами - юо, або фо:
3) сім’ям усиновлювачі, опікунам, піклувальникам… як…

