Заголовок тимчасово відсутній
ФОП –ІІ групи єдиного податку-послуги онлайн (логопед)
Податкова адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях (Нова Каховка).
Зараз тимчасово проживає у Львові (ВПО). Перереєстрацію місця реєстрації фоп не робив.
Річний доход 400 тис.грн. Чи має право не сплачувати єдиний податок?
Чи потрібно подавати суму дохода у річній декларації
(ЗІР.категорія 107.01.05)?
Так, такий ФОП має право не сплачувати ЄП.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 1 та 2 груп, податкова адреса яких станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, які, зокрема, здійснюють господарську діяльність (надання послуг/продаж товарів) через мережу Інтернет та/або здійснюють діяльність на іншій території України, та/або такі особи знаходяться за межами території України, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41035 Тому, такий ФОП може не сплачувати ЄП з 01.08.2023 року.
Однак, для того, щоб здійснювати господарську діяльність як ФОП на ЄП, такий ФОП повинен перереєструватись на іншу територію України згідно довідки ВПО.
Юрособам, ФОПам та фізособам, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована рф територія, дозволено здійснювати господарську діяльність винятково після зміни їх податкової адреси на іншу територію України (п. 2 ст. 13 Закону № 1207). Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/607234.html
Відповідно до п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n8462 під час нарахування (виплати) ФОП, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія п. 177.8 ПКУ та п. 297.1.2 ПКУ.
Доходи від здійснення підприємницької діяльності, оподатковані відповідно до п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, не включаються до доходу ФОП – платника єдиного податку https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37612
Отже, при виплаті доходу такому ФОП його контрагенти повинні утримувати ПДФО 18 % та ВЗ 1.5 %. Також дохід отриманий таким ФОП без перереєстрації не включається до доходу ФОП на ЄП, а є оподаткованим доходом фізособи, який потрібно відобразити у декларації про майновий стан та доходи.
Тому, такому ФОП краще не подавати декларації платника ЄП за 2023 рік взагалі, щоб ДПС не змусила сплатити з такого доходу ПДФО та ВЗ. А перереєструватись на іншу територію України згідно довідки ВПО, а після того вже подати звітність за 2023 рік.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Помилка при сплаті: ПДВ замість військового збору, як виправити
Перевірка правильності реквізитів ФОП та найманих працівників
3)ВЗ Деснянський р-н ФОП - це вірно?
UA868999980313131029000026001
4) ВЗ Дніпровський р-н - це…
Укладання допуг за програмування: наслідки для ПДВ і розподілу
Розподіл ПДВ для пільгових операцій: нюанси приміщень юрособи
Є відповідь АІ
Розбіжності в декларації ПДВ: аргументація правильності декларування РК
Розподіл ПДВ: пільгові операції та їх вплив на наступні місяці
Є відповідь АІ
Коригування ПДВ: наслідки за запізніле виписування нульового коригування
Є відповідь АІ
Чи потрібно сплачувати ЄСВ ФОП за червень 2026 року
Є відповідь АІ
Коригування ПДВ: проводки та витрати при нестачі товару
ППР форми «В4» — щодо зменшення від’ємного значення ПДВ на суму 315 950,00 грн у
зв’язку з виявленою нестачею товару.
ППР форми «ПН» — щодо обов’язку скласти та зареєструвати зведену…
Є відповідь АІ
Різниця в сумах ПДВ: чи варто панікувати при експорті
Додаткові відпустки за роботу з комп'ютером: хто має право
Відновлення РК: можливість подання УР до декларації 2020 року
Є відповідь АІ
Що робити з боргом перед ФОП при його закритті
Є відповідь АІ
Вплив сумісництва на бронювання військовозобов'язаного працівника ФОП
Розрахунок середньої зарплати для відпускних у кадровій справі
Працівник працює з 22.10.24, був у відпустці за свій рахунок з з 1.02.26-20.02.26 ( 20 кал днів)
Йде у відпустку з 3.07.26-27.07.26.
Наприклад оклад 10000. Як рахувати середню з\п для виплати відпускних…
Є відповідь АІ
Чи буде штраф за помилкову реєстрацію ПДВ у декларації
Питання:
Пн на суму 550000,00 від 05.06.26 помилково зареєтрували на 55000,00. 01.07.26 р. виявили помилку та склали Рк на збільшення. Якщо зареєтрувати Рк до 18.07.26р. і включити Пн і Рк у декларацію червня чи буде якийсь штраф…
Коригування податкової накладної при переплаті за товар: рекомендації
Є відповідь АІ

