Заголовок тимчасово відсутній
Можете скинути посилання а вебінар/онлайн урок
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП), визначила ставку внеску на регулювання на січень-березень 2024 року на рівні 0,067% для платників, які провадять діяльність, що регулюється Нацкомісією.
Внески на регулювання сплачуються суб'єктами господарювання, які зазначені в Реєстрі суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, діяльність яких регулюється Регулятором незалежно від форм власності, зокрема:
- з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії, зберігання енергії;
- з організації купівлі-продажу електричної енергії на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку, із забезпечення купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, трейдерської діяльності;
- з транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), надання послуг установки LNG, постачання природного газу;
- з транспортування нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом;
- з виробництва теплової енергії на теплогенеруючих установках, включаючи установки для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії в обсягах понад рівень, що встановлюється умовами та правилами провадження господарської діяльності (ліцензійними умовами);
- з централізованого водопостачання та водовідведення в обсягах понад рівень, що встановлюється умовами та правилами провадження господарської діяльності (ліцензійними умовами).
Сума внеску на регулювання визначається платником внеску щоквартально за формулою
Rkv = Dkv* Vkv/100 %,
де Rkv – сума внеску на регулювання;
Dkv – сума чистого доходу платника внеску від провадження діяльності, що регулюється НКРЕКП, за звітний квартал;
Vkv – ставка внеску на регулювання, визначена постановою НКРЕКП.
Базою нарахування суми внеску на регулювання є чистий дохід платника внеску на регулювання від провадження діяльності, що регулюється НКРЕКП, за звітний квартал.
Для визначення суми чистого доходу платників внеску за попередній рік та попередній квартал структурними підрозділами НКРЕКП до управління з фінансово-економічних питань, бухгалтерського обліку та звітності до 15 березня поточного року та 01 числа другого місяця звітного кварталу відповідно надається:
1) управлінням ліцензування – актуалізований реєстр суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг;
2) структурними підрозділами відповідальними за опрацювання статистичної звітності та звітності НКРЕКП – звітні дані про обсяг чистого доходу суб’єктів господарювання у розрізі видів ліцензованої діяльності, що підлягають державному регулюванню НКРЕКП за попередній рік та/або квартал за формою згідно з додатком 1.
Внески на регулювання сплачуються щоквартально суб’єктами господарювання до спеціального фонду державного бюджету протягом перших 30 днів поточного кварталу, наступного за звітним. Сплачені понад необхідний розмір внески на регулювання не підлягають поверненню і враховуються при сплаті внеску на регулювання в наступних періодах.
Платники внеску подають до структурних підрозділів НКРЕКП на територіях звіт про сплату внеску на регулювання не пізніше другого робочого дня після встановленого строку сплати, за формою згідно з додатком 2.
Структурні підрозділи НКРЕКП на територіях перевіряють достовірність сплати внеску відповідно до виписок Державної казначейської служби і забезпечують зведення поданої звітності. Структурні підрозділи НКРЕКП на територіях надсилають зведений звіт про сплату внеску на регулювання до центрального апарату НКРЕКП не пізніше 01 числа третього місяця поточного кварталу, за формою згідно з додатком 3.
У разі несплати внеску на регулювання або сплати його не в повному обсязі протягом кварталу, наступного за звітним, НКРЕКП приймає рішення про накладення на такого платника внеску штрафу у розмірі 5 відсотків несплаченої суми внеску на регулювання, що не звільняє платника внеску на регулювання від сплати такого внеску. Рішення про накладення штрафу приймається НКРЕКП відповідно до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов.
Штраф може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Контроль за надходженням внесків на регулювання здійснює управління з фінансово-економічних питань, бухгалтерського обліку та звітності відповідно до зведеної звітності, наданої структурними підрозділами НКРЕКП на територіях.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік втрат врожаю моркви: бухгалтерські проводки для підприємства
ФОП зобов'язаний подавати квартальну електронну звітність за третій квартал
Збільшення норми витрат пального для трактора під час косіння
Застосування надбавок на списання пального для сільгосптехніки
Передача основного засобу між підприємствами: рекомендації та нюанси
Заповнення акцизної накладної для пального на транспорті
Як правильно внести додатковий КВЕД для ФОП на ЄП
Є відповідь АІ
Урегулювання оренди земельної ділянки після зміни власника
Є відповідь АІ
Безкоштовне перевезення товару: можливість без укладення договору
Є відповідь АІ
Помилка при продажу: як уникнути штрафів за акциз
Чи можливий розподіл заробітної плати студентів практики
Чи можлива пільга з ПДВ для продажу ретрансляторів
Оплата лікарняного для ФОП: умови та розмір виплат
Послідовність дій бухгалтера при зміні адреси ліцензіата
Який рахунок обліку вибрати для нарахування земельного податку
Продаж старого пива: ліцензії, звітність та списання залишків
Правильний розрахунок лікарняного для працівника підприємства Дія Сіті
Перерахування коштів з Нова Пей на картку фізичної особи
Є відповідь АІ

