Заголовок тимчасово відсутній
ДСПУ, зокрема, в ІПК від 18.08.2023 р. № 2560/ІПК/99-00-21-02-02-06 вказує наступне:
"…Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», були внесені доповнення до Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ, а саме доповнено п. 12 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ такого змісту:
«Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину».
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями) карантин продовжено до 30.06.2023.
Водночас Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» були внесені доповнення до Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ, а саме доповнено п. 19 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ такого змісту:
«У період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану строки, визначені статтями 257 - 259, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 цього Кодексу, продовжуються на строк його дії».
Таким чином, під час застосування правил позовної давності (ст. 257 ЦКУ), в тому числі з метою визначення безнадійної заборгованості, слід враховувати положення, передбачені п. 12 та п. 19 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ.
Списання безнадійної дебіторської заборгованості здійснюється відповідно до правил бухгалтерського обліку з урахуванням строків позовної давності, визначених статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 ЦКУ, які продовжуються на строк дії карантину та на строк дії воєнного, надзвичайного стану."
Отже, по дебіторській та кредиторській заборгованості мають застосовуватися однакові норми законодавства, зокрема, щодо списання по строку позовної давності.
Тому, "розрягуйте" строки позовної давності на період карантину та воєнного стану.
Фактично, якщо дата прострочки відстоїть менше ніж на 3 роки від 02.04.2020 (дата набрання чинності Законом № 540), то наразі такий борг спистати не можна. Наприклад, прострочений строк за договором 05.04.2017 - вже спистаи не можна по теперішній час і поки не закінчиться воєний стан + 3 дні. А якщо прострочка, наприклад, 05.03.2017 - то мали спистати в березні 2020 року.
Тобто, з квітня 2020 і до тепер не можна нічого списати з причини "пройшов строк позовної давності".
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Перебронювання власника підприємства як кінцевого бенефіціарного власника
Правомірність віднесення гарантійного платежу на витрати орендаря
Повідомлення для податкової про подовження КЕП для неплатника ПДВ
Перебронювання кінцевого бенефіціара: нюанси та порядок дій
Чи можливо відправити працівника у відпустку за три роки
Нарахування компенсації за відпустку працівника під час мобілізації
Вимоги для ФОП 2 групи ЄП для продажу алкоголю
Неоподаткована допомога на поховання для родичів пайовика
Визначення покупця в податковій накладній на безоплатні стікери
Повернення коштів покупцеві без фіскалізації: що робити ФОП
Є відповідь АІ
Коректне оформлення податкової накладної при експорті товару за кордон
Є відповідь АІ
Чи потрібно гіг-контрактеру реєструватися в фінансовому моніторингу
Перелік кадрових документів для ФОП та відповідальність за відсутність
Чи можливо уникнути податку на нерухомість для підприємства
1. Здания промышленности (код 125) НК018:2023
2. Основная деятельность в секциях В-F КВЄД
2. Здания промышленности не сдаются в аренду
Однако, предприятие стоит и…
Чи потрібно надавати дві відпустки працівнику з сумісництвом
Коли нараховувати лікарняні: червень чи липень у звітності
Чи потрібно зазначати видачу трудової книжки в бланках П2
Розрахунок лікарняного для працівника-інваліда: нюанси та правила
Є відповідь АІ


