Заголовок тимчасово відсутній
ФОП зареєструвався в державному реєстрі в липні 2023 року. З 01.10.23 р. перейшов на єдиний податок 3 група з ставкою 5% та почав отримувати дохід по своєму виду діяльності. Яку звітність (форми та ідентифікатори) та в які строки потрібно подати за 2023 р.? Яка гранична дата сплати єдиного податку ?
Після закінчення 2023 року ФОП потрібно буде подати дві декларації- майнову декларацію за період перебування на загальній системі оподаткування у 2023 р. та річну декларацію по єдиному податку 5%.
Відповідно до п.177.5.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4292 ФОП, яка зареєстрований протягом року в установленому законом порядку, або переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Отже, новоствореному ФОП, який перейшов на спрощену систему оподаткування, декларацію про майновий стан за період перебування на загальній системі оподаткування потрібно подати до 1 травня 2024 р.
Це також підтверджують податківці в ЗІР, категорія 104.09 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39256
Податкова декларацію про майновий стан і доходи подається з Додатком Ф2 та Додатком ЄСВ1.
Наразі в Електронному кабінеті платника податків є тільки одна форма для майнової декларації - F0100214 Податкова декларацiя про майновий стан i доходи, але форма цієї декларації не зоасім відповідає змінам, які були внесені Наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873. Тому потрібно почекати, поки ДПС оновить цю форму.
Про зміни ми розповідали у відео https://7eminar.ua/events/3555/7594
Щодо декларації по єдиному податку 5%, то після переходу на 3 групу 5% з 01.07.2023 р. ФОП потрібно було подати декларацію по 5% за 9 місяців, а зараз -за Рік 2023.
Загальні правила звітування та сплати єдиного податку для ФОП 3 групи 5%:
1. Для платників єдиного податку 3 групи податковим (звітним) періодом є квартал відповідно до норми п.294.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7133 Звітність складається наростаючим підсумком з початку року за періоди 1 квартал, півріччя, 9 місяців, рік. Отже, річна декларація подається у періоді "Рік 2023" за формою F0103308.У складі декларації подається Додаток 1 по ЄСВ та Додаток 2 (у разі наявності показників для заповнення), тобто додатки у складі декларації подаються тільки один раз на рік.
2. Строк подання декларації - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Отже, граничний термін подання річної декларації ФОП 3 групи- 09.02.2024 р.
3. Податок 5% підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за граничним терміном подання декларації (п.295.3 ПКУ). Отже, граничним терміном сплати задекларованого у декларації єдиного податку 5%- 19.02.2024 р.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ФОП 3 групи подавати декларацію без прибутку
Як правильно заповнити податкову накладну за нульовою ставкою ПДВ
Податкові наслідки фінансової допомоги неприбутковим організаціям для благодійників
Ми — юридична особа, платник ПДВ на загальних підставах, плануємо надати добровільну фінансову допомогу на безповоротній основі неприбутковій організації, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Просимо роз’яснити:
* які податкові…
Чи потрібні довідки про зарплату для нарахування лікарняних
Перехід до малих підприємств: резерви відпусток та звітність
Резерв відпусток
1. За минулі періоди робимо проводку через 44 рахунок станом на 01.01.2026р.?
2. на дату балансу(квартальна звітність) 31.03.2026 перераховуємо резерв відпусток?
3. Які первинні документи…

