Рахунок чи відвантаження: що враховувати для податкової накладної

Рахунок – це лише намір, а не первинний документ для реєстрації податкової накладної. Ольга Самофалова у своєму відео пояснює важливі аспекти щодо складання податкових накладних, враховуючи фактичне відвантаження та отриману оплату. Чи можна враховувати зміни у номенклатурі? Як уникнути помилок у реєстрації податкових накладних? Читайте про ключові нюанси, які допоможуть правильно вести облік

Ольга Самофалова у своєму новому відео піднімає важливу тему щодо рахунків та податкових накладних. Так, зазначає пані Ольга, що вона є прихильницею версії, що податкового обліку по рахунках не існує. Але повністю погоджується з колегами, які стверджують, що можна так робити. Він дійсно не заборонений, і якщо це така оптимізація роботи, то проблем не виникає.


Але у випадку при складанні податкової накладної на отриману передплату, але коли на момент складання податкової накладної вже відбувся факт відвантаження товару або надання послуги і ця номенклатура в акті або в видатковій накладній не відповідає номенклатурі та яка в рахунку, то зовсім не потрібно складати податкову накладну з номенклатурою як в рахунку, а потім робити розрахунок коригування під номенклатуру, яка вже відповідно в видатковій накладній.


І навіть якщо у вас немає, ще видаткової накладної, але ви просто вже достовірно знаєте, що відвантажуватися буде інший товар не такий, як зазначений в рахунку або в іншій кількості, ви все рівно маєте право складати податкову накладну на той товар, який по факту буде потім відвантажуватися.


Єдина умова, яка має стовідсоткову відповідати це:


  1. дата виникнення податкових зобовязань, тобто дата отримання оплати

та

  1. сума, яку ви отримали.


Тому що рахунок це лише намір. Ми виставили рахунок на, наприклад, одні цукерки, а контрагент передумав і оплатив нам вже за інші цукерки, то навіщо нам реєструвати податкову накладну? Якщо ми маємо намір вже відвантажувати, ті, які обрав контрагент.


Або ми виставили рахунок на 100 тис. грн. А контрагент оплатив 50 тис. грн: ми ж не будемо податкову реєструвати на 100 тис. грн, бо у нас рахунок був на 100 тис. грн, а контрагент частково його оплатив.


Звісно, якщо ви не знаєте, що по факту буде відвантажуватися, чи яка послуга буде надаватися, то іншого варіанту, ніж обрати номенклатуру з рахунку у вас немає.

Але рахунок для реєстрації податкової накладної не є первинним документами, який спричиняє якісь події.

Для реєстрації податкової накладної лише наступні події:


  1. це надходження коштів на рахунок або в касу підприємства через термінал там, або будь-яким іншим способом

або

  1. відвантаження товарів робіт і послуг.


Джерело: Ольга Самофалова

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇