Незламний бухгалтер, або коли програма каже «ні»
Чи можливо у 2025 році правильно подати «нульовий» Додаток 4ДФ, якщо працівники перебувають у відпустці без збереження зарплати? У Вас теж виникають помилки під час подання Податкового розрахунку, і програма відхиляє звіт? Чому змінилися правила подання зарплатної звітності та як правильно заповнити документи, аби уникнути штрафів і стресу? Розповімо про нові вимоги ДПС, які необхідно врахувати у 2025 році, щоб успішно відзвітувати попри черговий бухгалтерський екстрім.
🚗 Передача авто до РТЦК: бухоблік, амортизація та ПДВ
Передача транспортного засобу до РТЦК згідно з актом викликає чимало запитань у бухгалтерів. Як правильно списати авто з балансу? Чи потрібно нараховувати амортизацію в цьому випадку та як її відобразити у звітності? Що станеться з вхідним ПДВ? Чи не втратите Ви його? У відеороз’ясненні – ключові аспекти відображення передачі авто в обліку, механізми списання амортизації та залишкової вартості, ПДВ-наслідки. Дізнайтеся, які рахунки задіяти, і переконайтеся, що Ваш бухоблік – бездоганний!
🤷 Розрахунок відпускних за відсутності заробітку у розрахунковому періоді
Як обчислити відпускні, коли немає заробітку за розрахунковий період? Чи можна врахувати мінімальну зарплату, якщо вона змінювалася кілька разів? А якщо оклад нижчий за мінімальний? Відповіді залежать від деталей: новачок чи працівник із тривалою перервою, повна чи часткова зайнятість. Як уникнути помилок у розрахунках і правильно визначити базовий показник? Інтрига полягає в тому, коли калькулятор відпускних може стати Вашим союзником, а коли – ворогом. Усі нюанси та підводні камені – у публікації.
📄 Виправлення помилок з ПДВ через уточнюючий розрахунок
Виправлення помилки в ПДВ-звітності може бути як рятівним кроком, так і джерелом нових проблем. Чи завжди встигають платники податків подати уточнюючий розрахунок у встановлені строки? Як обчислити строк подання, враховуючи зупинений період давності через воєнний стан? У цій статті ми не тільки розглядаємо правила подання УР, але й розкриваємо, чому деякі дії можуть призвести до додаткових перевірок та санкцій. Відкрийте деталі, які змусять Вас переглянути свою звітність.
🎥 Перевезення & експедирування. (Не)типові помилки в е-ТТН
В етері 21 травня зосередимося на нюансах обліку перевезень та експедирування, які часто стають причиною податкових спорів.
Розглянемо, коли правильно визнавати доходи й витрати за логістичними послугами, а також, як відобразити участь замовника, експедитора і перевізника.
Окремо зупинимося на е-ТТН: хто та що має зазначити, коли вказівка експедитора замість перевізника є помилкою, і які наслідки це має. Обговоримо судову практику та потенційні штрафи, а також як мінімізувати ризики та забезпечити коректне документальне оформлення логістичних операцій у 2025 році.
⬇️ Документ дня! Ваш ідеальний та безпечний зразок заповнення ТТН–2025
Заповнення товарно-транспортної накладної стає дедалі складнішим завданням для перевізників. Зміни у реквізитах, запроваджені ще 3 січня 2025 року, досі викликають багато запитань. Чи потрібно вказувати замовника? Як правильно зазначити вагу автомобіля з вантажем? А що з даними про водія та реквізитами вантажу? Помилки або відсутність ТТН можуть коштувати компанії не лише штрафів, а й затримки вантажу, втрати податкового кредиту та донарахування ПДВ. Уникнути цих проблем допоможе наш готовий зразок заповнення із детальними поясненнями.
❓ Військовий збір ФОПа: як перевірити сплату та звіритися з ДПС
Чи Ви впевнені, що сплатили військовий збір без помилок? Як перевірити правильність розрахунків, уникнути боргів і пересвідчитись, що кошти надійшли на потрібний рахунок? Підкажемо крок за кроком, як знайти інформацію про стан розрахунків в Електронному кабінеті, сформувати запит і отримати детальну виписку? У статті – практичні поради та наочні скріни, які допоможуть Вам зорієнтуватися у процесі.
⚠️ Бенефіціари та структура власності під контролем: нові вимоги Мін’юсту
Мін’юст затвердив нові правила перевірки відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб. Оновлений механізм акцентує на прозорості структури власності та достовірності даних про осіб, які реально контролюють бізнес. Зміни передбачають чіткі вимоги до перевірки, обов’язкові відповіді на запити держреєстратора та серйозні наслідки за ігнорування. Чи вдасться бізнесу уникнути штрафів до 51 тисячі гривень і що робити з ризиками для репутації – розберемося разом.
🔥 Гарячий ТОПчик від сервісу «Особистий консультант»
- Виплата доходу ФОПу – платнику ПДВ: у 4ДФ відображати суму з ПДВ чи без
- ФОП одночасно продає товар і надає онлайн-послуги: як бути з фіскалізацією
- Відкриття рахунків у різних банках: чи є обмеження для бізнесу в 2025 році
- ФОП сплатив ВЗ на неправильний рахунок: дві умови, щоб не було штрафу
- Різниця між РРО і терміналом: що треба знати до початку роботи
🎁 Редакція знову радує подарунками!
Ми підготували для Вас чекліст для бухгалтера «Довіреність на отримання ТМЦ: вимоги і зразок заповнення»
Забрати подарунок
🆕 Головні новини дня
- Що не можна писати у призначенні платежу – банки вже реагують!
- Держреєстр РРО оновлено: лише 27 моделей відповідають новим вимогам Мінфіну
- Мінекономіки перевіряє критично важливі підприємства: що встигнути до 28 травня
- єІнспектор: Укртрансбезпека запроваджує цифрові рейдові перевірки
- З 1 червня українцям знизять ліміти на банківські перекази до 100 тис. грн
Вечірній Бухгалтер рекомендує ►
🧮 Калькулятор індексації зарплати
Не витрачайте час на складні формули та перевірку індексів — наш онлайн-калькулятор усе зробить за Вас.
✅ Вкажіть базовий місяць, розмір зарплати та період нарахування — і миттєво отримайте відповідь.
📑 Результат розрахунку калькулятора Ви отримаєте на тій же сторінці. Також зможете вказати ПІБ співробітника та відкрити PDF-файл із результатом для друку або завантаження на ваш пристрій.
Новини підготувала
Ваша завжди говори так Редакція